Motaş Bisikleti Unuttu

Motaş Bisikleti Unuttu, Malatya Büyükşehir Belediyesi özellikle doğa dostu diye lanse edilen TRAMBÜS‘ler de ,  BİSİKLETleri unuttu, Bir çok büyükşehir belediyesi halka...

Motaş Bisikleti Unuttu

  Bisikleti Unuttu, Malatya Büyükşehir Belediyesi özellikle doğa dostu diye lanse edilen TRAMBÜS‘ler de ,  BİSİKLETleri unuttu, Bir çok büyükşehir belediyesi halka sporu özendirme ve vatandaşa kolaylık sağlama amaçlı toplu taşıma araçlarında bisiklet aparatı taktırarak yada belirli saatleri bisiklet sürücülerine ayırırken MALATYA’da durum tam tersi şekilde işliyor.

  Özellikle MOTAŞ sürücülerinin Bisiklet ile uygun saatlerde Toplu Taşıma araçlarına binmek isteyen bisiklet sürücülerine YASAK diye belirtseler de böyle bir uygulama bulunmamaktadır.Sayın Ahmet Çakır‘ın Türkiye’de bir ilk ve öncü olarak belirtiği trambüsler de BİSİKLET APARATI’nın göz den kaçtığını düşünmek istiyoruz.

  Özellikle MOTAŞ Genel Müdürü Sayın ‘nın bu husus da ilk etap da MOTAŞ personeline gerekli eğitimi vermesini temenni ediyoruz.

  Malatya’da misafirimiz olan İnönü Üniversitesi öğrencileri, hem ekonomik hemde spor amaçlı kullandıkları bisiklet ile şehir merkezinden – Kampüs’e giderken bir çok sıkıntı yaşamaktadır.Malatya’yı dışarıda en iyi tanıtacak olan öğrenciler MALATYA‘yı bu tip sorunlar ile hatırlamamalı , kendi memleketlerinde örnek ŞEHİR olarak göstermelidir.

  İstanbul Büyükşehir Belediye‘sinin uygulaması ise şu yönde: Bisiklet aparatı takılı olmayan otobüslerde, Büyük boy bisiklet ile seyahat etmek isteyen yolcularımız yoğun saatler dışında (07:30-09:30 ve 16:00-20:30 saatleri dışında) seyahat edebilirler

  *SONDAKİKA44.COM olarak bizim de bu husus da dikkatimizi çeken değerli İnönü Üniversitesi Öğrencilerine Teşekkür Ederiz.

  Avrupa’da ki ulaşım sisteminde Belediyeler bisiklet sürücülerine özel yollar yapar ve bisikletler trafik’de öncelikli taşıtlardır.Bir kaç örnek Avrupadan:

  9ea21717d307d3f83ae6ede0a96a44ce  6a00d8345198c369e200e54f608e908833-800wibus-bike-rack images

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. Batuhan dedi ki:

   Otobüse-Trambüse çuvallarla , bebek arabalarıyla , koca valizlerle binilmesine izin verilirken bisikletin ve bisikletçinin kaale alınmaması ve bu durumun gülünç karşılanması manidar ..