Midyat kaymakamından örnek davranış

Mardin iline bağlı Midyat ilçesinde görev yapan kaymakam OĞUZHAN BİNGÖL, şahsi cep telefonu numarasını kaymakamlığın sitesinde paylaştı. Yaptığı açıklamada ise: Ben Erzurum...

Midyat kaymakamından örnek davranış

  Mardin iline bağlı Midyat ilçesinde görev yapan kaymakam OĞUZHAN BİNGÖL, şahsi cep telefonu numarasını kaymakamlığın sitesinde paylaştı.

  Yaptığı açıklamada ise:

  Ben Erzurum Hınıs’ta bir annenin bin bir güçlük ile 5 inekle okuttuğu 5 çocuktan biriyim. Ben hiçbir zaman bölgedeki göreve şark ya da zorunlu hizmet gözüyle bakmadım, bakamam. Zor durumlarda devlete ulaşamamanın ne olduğu iyi bilirim. İhtiyacı olan vatandaş bana istediği zaman ulaşsın diye telefonu yazdım. Bunu da normal bir uygulama olarak görüyorum.

  Telefon numaramı zaten ağalar, paşalar biliyordur. Ama asıl olan bir garibanın bilmesi ve başı sıkıştığında aramasıdır. Benim amacım o vatandaş arasın diye oraya yazdım. Bazen arayanlar Kaymakam olduğuma inanmıyorlar ya da sohbet ettikten sonra teşekkür edip kapatıyorlar.

  Mardin/ sayın OĞUZHAN BİNGÖL, günümüz Türkiye’sin de çok önemli bir iş yapmıştır.İdari yöneticilerin umursamaz tavırlarına karşın, sayın kaymakam halk ile iç içe olmanın ne demek olduğunu göstermiştir.

  Bu konunun medya’da yer bulmasından sonra kaymakamlık tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

  İlçe Kaymakamımız Oğuzhan BİNGÖL’ün cep telefon ve iletişim bilgileri daha önce görev yaptığı ilçelerde olduğu gibi Midyat İlçesinde de üç yıldır Resmi Web Sitesinde Mevcuttur.

  Sondakika44 olarak bu tip örnek davranışların , Malatya’da ki idari amirlere de örnek olmasını temenni ederiz.

  Haber: /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. ÇAKIR ile malatyarezıl memleket oldu dedi ki:

   AHMET CAKIR BELEDIYE BASKANI OLDUGU GUNDEN BERİ BELEDIYEDE TAS KAYIP OTOBUSLER MAHALLEYE YARIM SAATTE GELIYOR KENDISI GIBI SORUMSUZ PERSONELLER BULMUS NE YAPTIKLARI BELLI DEGIL KURUM TLFONUNA CEVAP VEREN YOK KENDI MEMLEKETIMIZDEN SOGUTTUNUZ BIZI YAZIKLAR OLSUN