MİAD 55. Aylık Toplantısı Yapıldı

Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) 55. Aylık Toplantısı, İstanbul Valisi Vasip Şahin’in Katılımıyla Holiday INN Airport Otel’de Yaptı. Toplantının açılış konuşmasını yapan...

MİAD 55. Aylık Toplantısı Yapıldı

  Malatyalı İş Adamları (MİAD) 55. Aylık Toplantısı, İstanbul Valisi Vasip Şahin’in Katılımıyla Holiday INN Airport Otel’de Yaptı.

  Toplantının açılış konuşmasını yapan MİAD Genel Sekreteri Hakan Odabaşı, gecenin program akışını misafirlerle paylaştı. Odabaşı’nın ardından konuşmasını yapmak üzere MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş sahneye davet edildi.

  Öncelikle toplantıya yoğun ilgi gösteren misafirlere teşekkür eden Yunus Akdaş, döneminde yaptığı çalışmalardan dolayı Vasip Şahin’e özellikle şükranlarını sundu.

  Burs konusuna değinen MİAD Yönetim Kurulu Başkanı, Hemşehrilerinden daha aktif olmasını ve çevresindeki insanları da bu konuda teşvik etmesini özellikle rica etti. Akdaş’ın ardından İstanbul Valisi Vasip Şahin konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edildi.

  Buluşmaya iştirak eden tüm katılımcılara “dostlarım” diye hitap ederek sözlerine başlayan Vasip Şahin, katılımın yoğunluğundan dolayı ayrıca memnuniyetini dile getirdi. İstanbul Valisi sözlerine şöyle devam etti;

  Bir Arada Nasıl Yaşanır Sorusunun Cevabıdır Malatya
  İstanbul’da kendimi sılada gibi hissediyorum. Malatya’da 2 sene boyunca görev yaptım ve bu zaman zarfında Malatya’ya bağlandığımı söyleyebilirim. Bağlanmamın sebebi tabi ki Malatyalıların sıcaklığı, misafirperverliği ve alçakgönüllülüğüdür. Malatya, inanç ve kültür başta olmak üzere birçok konuda zengin bir şehrimizdir. Bu zenginliği bana hissettiren tüm Malatyalılara canı gönülden teşekkür ederim. Dedi.

  Malatya Valiliğim döneminde MİAD ile bir buluşma daha gerçekleştirmiştik. Ben o zaman bir söz vermiştim. Bir Vali gibi değil, bir insan gibi kendimi Malatyalılara açacağımı sizlerle paylaşmıştım. Bu konuda muvaffak olmuşuzdur umarım. Dedi.

  İstanbul’a gelişimi; küçük Malatya’dan büyük Malatya’ya gelme olarak adlandırıyorum. Çünkü İstanbul’da güçlü birçok Malatyalı işadamının olduğunu biliyorum. Diyen Şahin.

  İstanbul’da Koordinasyon ve Kurumlar Arası İşbirliğini Geliştireceğiz
  İstanbul Malatya’dan farklı bir şehir. Birçok özel ve kamu kurumunu barındıran bir kent olduğunu biliyoruz. Biz bu kurumların koordinasyon ve işbirliğine katkıda bulunacak, geliştirecek çalışmaları yapacağız. İfadelerini Kullandı.

  İstanbul Valisi Vasip Şahin’in konuşmasının ardından, kendisine İş Adamı Vahap Küçük tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi. Plaket töreni sonrasında söz almak isteyen misafirler; duygu, düşünce ve temennileri Sayın Şahin’e ilettiler.

  Toplantısı bitmesine rağmen fotoğraf çektirme isteklerini kıramayan Vasip Şahin, misafirlerle tek tek fotoğraf çektirdi.

  Haber: / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?