Maraş’ta İnşaat Kazasında 9 İşçi Yaralandı

Maraş’ta İnşaat Kazasında 9 İşçi Yaralandı Kahramanmaraş Gayberli Mahallesinde inşaatın birinci katının betonu dökülürken çökme meydana geldi. Meydana gelen kazada 5’i kardeş toplamda...

Maraş’ta İnşaat Kazasında 9 İşçi Yaralandı

  Maraş’ta İnşaat Kazasında 9 İşçi Yaralandı

  Kahramanmaraş Gayberli Mahallesinde inşaatın birinci katının betonu dökülürken çökme meydana geldi. Meydana gelen kazada 5’i kardeş toplamda 9 işçi yaralandı.

  Yaralıları kurtarmak için AFAD ve itfaiye kurtarma ekipleri olay yerine gelerek yaralıları kurtarma çalışmalarına başladı. Yaşanan kazada yaralanan Soner Tuğrul, Yaşar Tuğrul, Mustafa Tuğrul, Yusuf Tuğrul, Ali Tuğrul adlı kardeşler ile Emrah Akçakaya, Adem Kozan,Yaşar Kömeç ve Yaşar Çevik  yaralanarak ambulansla hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan Mustafa Tuğrul, Yaşar Çevik, Yaşar Tuğrul ve Adam Kozan adlı işçilerin sağlık durumlarının ciddi oldukları öğrenildi.

  Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer yaşanan kazayla ilgili açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada ilk 15 dakika içinde 9 işçinin kurtarıldığını, bu işçilerin hastanelere kaldırıldığını ve işçilerden dördünün durumunun ciddi olduğunu belirtti.

  Güvençer Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden teknik elemanların, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan iki iş müfettişinin, Belediye İtfaiye Daire Başkanlığı ve Fen İşleri’nde çalışan konuyla ilgili çalışanların ilk incelemeleri başlattığını belirtti. 

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç olayın hassas bir şekilde incelendiğini, olayın tekrar yaşanmaması için gerekli çabayı göstereceklerini ve olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

  Haber: /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?