Malatya’nın Kayısı Fuarı Ve Festivali İptal Edildi

Malatya’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Kayısı Festivali” konusunda bu yıl iptal kararı alındı. Malatya’da her yıl düzenlenen “Kayısı Festivali” geçtiğimiz günlerde...

Malatya’nın Kayısı Fuarı Ve Festivali İptal Edildi

  Malatya’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Kayısı Festivali” konusunda bu yıl iptal kararı alındı.

  Malatya’da her yıl düzenlenen “Kayısı Festivali” geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde gerçekleşmiş olan bombalı saldırı nedeniyle iptal edildi.

  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır yapmış olduğu açıklamada 20 Temmuz Pazartesi günü Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde gerçekleşmiş olan bombalı saldırıyı kınadığını belirtirken saldırıda hayatını kaybetmiş olan vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

  Ayrıca Başkan Çakır yaptığı açıklamada bu yıl 29 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan 22. Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Kayısı Festivalinin de yaşanan bu hazin olaydan dolayı iptal edildiğini açıkladı.

  Geçtiğimiz sene İsrail’in Filistin’e gerçekleştirmiş olduğu zalimce saldırılardan dolayı hazırlıkları yapılmış olan festival iptal edilmişti. Bu yıl hazırlıkları tamamlanan festivale İrem Derici, Kıraç, Gökhan Tepe, Resul Dindar, Uğur Işılak ve Mikail Aslan gibi ünlü sanatçılarla anlaşılmıştı fakat Şanlıurfa’da yaşanmış olan bombalı saldırıdan dolayı iptal kararı alındı.

   

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?