Malatya’nın İlk Kadın Temizlik İşçileri

Malatya’nın İlk Kadın Temizlik İşçileri

  Onlar Malatya’nın İlk . Merkez İlçe Bünyesinde Çöp Süpürme İşinde Çalışan İlk Kadın İşçiler.

  Malatya Merkez İlçe Yeşilyurt Belediyesi Bünyesinde Çöp Süpürme İşinde Çalışan Bayan İşçiler İş Kur Aracılığıyla Toplum Yararına Programıyla Geçici Olarak 8 Ay Çalışacak 7 Kadın İşçi Çöp Süpürme İşine Verildi.

  Malatya’da Kaldırımları Süpüren İlk Kadın İşçileri Gören Vatandaşlar Şaşkınlıklarını Gizleyemediler. Vatandaşların Bir Kısmı Olumlu Bakarken, Büyük Bir Kısmının Tepkili Olduğuda Dikkatlerden Kaçmadı.

  Kadın Temizlik İşçilerinin Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İç Temizlik İşçisi Olarak Çalıştırılmasını, Cadde ve Kaldırım Temizliğinde Erkek İşçilerin Çalıştırılması Daha Doğru Olur Yorumları Yapıldı.

  Türkiye‘nin Bir Çok İlinde Kadın Temizlik İşçileri Sokaklarda Çöp Süpürüyor. Başta Ankara Olmak Üzere, İstanbul ve Mardinde’de Benzer Uygulamalar Yapılmakta.

  Geçtiğimiz Yıllarda Mardin‘in Kızıltepe İlçesinde’de Benzer Uygulamalar Yapılmıştı Ancak Sokakta Tacize Maruz Kalan 20 Kadın İşçinin 8’i Bu Tacizlere Dayanamayarak Topluca İstifa Etmişlerdi.

  İstanbul‘un Küçükçekmece İlçesinde’de Geçtiğimiz Yıllarda Kadın Temizlik İşçisi Tacizlerden Bıktığı İçin Emniyetten Koruma Talep Etmişti.

  Haber: / / / / / / / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ