Malatya’dan İsrail’e Mescid-i Aksa Eylemi

Malatya’da İsrail Askerleri’nin Mescid-i Aksaya Saldırması Protesto Edildi. Cuma Namazı Sonrasında Soykan Parkı’nda Yapılan Protesto Gösterisine Vatandaşlar Yoğun İlgi Gösterdi. Malatya Sivil...

Malatya’dan İsrail’e Mescid-i Aksa Eylemi

  ’da İsrail Askerleri’nin Mescid-i Aksaya Saldırması Protesto Edildi. Cuma Namazı Sonrasında Soykan Parkı’nda Yapılan Protesto Gösterisine Vatandaşlar Yoğun İlgi Gösterdi.

  Malatya Sivil Toplum Platformu’nun Organize Ettiği Eylemde Bazı Kadınlar Beyaz Bez Giyerek “Kefenimizi Giydikte Geldik” Mesajı Verirken Bazı Kadınlar İse Ellerinde Kur’an-ı Kerim Taşıdı.

  Arapça ve Türkçe Olarak Okunan Açıklamada İsrail’i Protesto Eylemine Destek Veren Sivil Toplum Kuruluşları Adına Ortak Açıklama Yapıldı; “Birleşmiş Milletler kör, Avrupa Birliği sağır, Amerika Birleşik Devletleri suç ortağı, Müslümanların üzerine çöreklenmiş gerici liderler ihanet içerisinde. Bu gün Malatya Filistin‘dir. Türkiye Filistin’dir. Allah’ın arzı, yeryüzü Filistin’dir. Tüm mazlumlar Filistinlidir. Hakkaniyetten yana olan tüm insanlar Filistin davasını dava edinmişler, siyonistlere lanet etmektedirler. Ey siyonistler duyun bizi! Bizler bir ölür, bin diriliriz. Bir Musa çıkar kuşatılmış topraklardan akıttığınız kanda boğulursunuz.” İfadelerine Yer Verildi.

  İsrail Askerlerinin Mescid-i Aksaya Saldırmasını Protesto Eden Vatandaşlar Eylemin Ardından Olaysız Bir Şekilde Dağılarak. 9 Kasım 2014 Pazar Günü Saat 12.00’de Soykan Parkı’nda Geniş Katılımlı Bir Protesto Mitingi Düzenleneceği Belirtildi.

  Anadolu Selçuklu Ocakların’dan KINALI Protesto

  Üyeleri Tarafından, Mescid-i Aksa’ya Yapılan Saldırıya İlişkin Sadece Kınama Mesajı Yayınlayan 11 İslam Ülkesi Liderine PTT’den Kına Gönderildi.

  Anadolu Selçuklu Ocakları PTT Merkez Binası Önünde Yaptığı Basın Açıklamasında, “Siyonist İsrail ne zaman Filistin’e Gazze’ye Mescid-i Aksa’ya bir saldırı gerçekleştirse İslam dünyasının liderleri saldırıyı kınamakla ve sert açıklama yapmakla geçiştiriyor. Liderlerin en büyük hünerleri kınamak. Anadolu Selçuklu ocakları olarak İslam dünyasının liderlerine kınamaya gerek olmadığını, kınama yerine kına yakmaların tavsiye ediyoruz.” Şeklinde Açıklamada Bulunuldu.

  Anadolu Selçuklu Ocakları Genel Başkanı Ayetullah Geçen; “İktidarın samimiyeti ortaya koyması ve Siyonist İsrail’in mallarını ülkemize koymamasını ve yasaklanmasını ivedi bir şekilde bekliyoruz.” Dedi.

  Haber: / / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?