Malatya’da Uyuşturucu Operasyonları

Malatya Emniyet Müdürlüğü Tarafından, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerince Yapılan Uyuşturucu Operasyonları Hakkında Açıklama Yapıldı. Yapılan Açıklamada; Kaçakçılık ve...

Malatya’da Uyuşturucu Operasyonları

  Müdürlüğü Tarafından, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerince Yapılan Operasyonları Hakkında Açıklama Yapıldı.

  Yapılan Açıklamada; Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince Uyuşturucu Bulundurmak ve Kullanmak ile İmal ve Ticareti Yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;

  Olay 1
  28.10.2014 tarihinde şüpheli S.T. isimli şahsın ikametinde Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca alınan arama kararına istinaden yapılan arama neticesinde şahsın ikametinde 1 Kilogram 928 gram maddesi ele geçirilmiştir.

  Şüpheli hakkında TCK. 191 (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak) suçundan işlem yapıldıktan sonra şahıs salıverilmiştir.

  Olay 2
  28.10.2014 tarihinde İ.U. isimli şahsın ikametinde uyuşturucu madde satışı yaptığı yönünde bilgi elde edilmesi üzerine yapılan çalışmalarda Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca alınan arama kararına istinaden yapılan arama neticesinde şahsın ikametinde satışa hazır vaziyette 47 paket olmak üzere toplam 490 gram esrar maddesi ele geçirilmiş, şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Ayrıca konu ile alakalı olduğu değerlendirilen B.K. isimli şahıstan 2 gram esrar maddesi ele geçirilmiş olup;

  B.K. isimli şahıs hakkında TCK. 191 (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak) suçundan işlem yapıldıktan sonra şahıs salıverilmiştir. İ.U. isimli şahıs hakkında ise TCK. 188 (Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti Yapmak) suçundan işlem yapılarak çıkarılmış olduğu mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

  Olay 3
  28.10.2014 tarihinde şüpheli B.P. isimli şahıstan 8 gram gelen esrar maddesi ele geçirilmiş, şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.

  Şüpheli hakkında TCK. 191 (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak) suçundan işlem yapıldıktan sonra şahıs salıverilmiştir.

  Malatya Emniyet Müdürlüğü Tarafından Yapılan Bir Diğer Açıklamada İse, ve Ruhsatsız Ele Geçirildiği Duyuruldu.

  Yapılan Açıklamada; Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince 5607 S.K.M. (Kaçak Sigara) ve 6136 SKM ( Bulundurmak) suçlarına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;

  Olay 1
  26.10.2014 tarihinde yapılan uygulamada 33 *** 58 plakalı araçta yapılan arama da değişik markalarda 9.000 paket kaçak sigara ele geçirilmiştir.

  Yakalanan sigaraların sahibi olan şüpheli A.Y. isimli şahıs hakkında 5607 SKM (Kaçak Sigara) suçundan işlem yapılmış, sigara naklinde kullanılan 33 *** 58 plakalı aracın tescil kaydına satılamaz-devredilemez şerhi konulmuştur.

  Olay 2
  29.10.2014 tarihinde yapılan uygulamada 44 *** 928 plakalı araçta yapılan aramada değişik markalarda 14.020 paket kaçak sigara ele geçirilmiştir.

  Yakalanan sigaraların sahibi olan şüpheli V.A. isimli şahıs hakkında 5607 SKM (Kaçak Sigara) suçundan işlem yapılmış, sigara naklinde kullanılan 44*** 928 plakalı aracın tescil kaydına satılamaz-devredilemez şerhi konulmuştur.

  Olay 3
  29.10.2014 tarihinde yapılan uygulamada 33 *** 95 plaka sayılı araçta yapılan aramada 1 adet adet 9 MM çapında ve bu tabancaya takılı vaziyette 1 adet şarjör ve şarjör içerisinde 6 Adet MKE yapımı fişek ele geçirilerek muhafaza altına alınmış, şüpheli E.Z. hakkında 6136 SKM (Ruhsatsız silah bulundurmak) yasal işlem yapılmıştır.

  Olay 4
  29.10.2014 tarihinde yapılan uygulamada 34*** 5934 plaka sayılı araçta yapılan aramada 1 adet 7,65 MM çapında tabanca, silah üzerine takılı vaziyette bir şarjör ve şarjör içerisinde 7 adet 7.65 mm çapında fişek ele geçirilerek muhafaza altı alınmış, şüpheli L.A. hakkında 6136 SKM (Ruhsatsız silah bulundurmak) suçundan yasal işlem yapılmıştır.

  Haber: / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?