Malatya’da Torbacılara Operasyon

Malatya Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne Bağlı Ekiplerce Yapılan Operasyonda Torbacı Olarak Tabir Edilen Sokak Satıcılarına Yönelik Operasyonda...

Malatya’da Torbacılara Operasyon

  Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne Bağlı Ekiplerce Yapılan Operasyonda Torbacı Olarak Tabir Edilen Sokak Satıcılarına Yönelik Operasyonda 6 Kişi Göz Altına Alındı.

  Emniyet Genel Müdürlüğü Tarafından Yapılan Açıklamada; “Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince İlimizde uyuşturucu madde ticareti yapan sokak satıcılarına ve uyuşturucu madde kullanımına yönelik 10.11.2014 ile 14.11.2014 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda; daralı 5 Kilogram 778 gram maddesi ele geçirilmiş, toplam 6 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

  Gözaltına alınan şüpheliler hakkında TCK. 188/3 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama) ve TCK. 191 (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak) suçundan yasal işlem yapılmıştır.” İfadelerine Yer Verildi.

  Öte Yandan Malatya , Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne Bağlı Ekiplerce Malatya’nın Kale İlçesin’de Yapılan Bir Diğer Operasyonda 81 Kilogram 670 Gram Esrar Maddesi Ele Geçirildiği Açıklandı.

  Bu Operasyonla İlgili Yapılan Açıklamada İse; “17.11.2014 tarihinde İlimiz Kale İlçesi Polis sorumluluk bölgesinde gerçekleştirilen operasyonda toplam 81 kilogram 670 gram esrar maddesi ele geçirilmiş, olayla ilgili olarak E.Ö. isimli erkek şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

  Gözaltına alınan E.Ö. isimli şahıs hakkında TCK. 188/3 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak) suçundan tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştır.” Şeklinde Basın Duyurusu Yayınlanmıştır.

  Haber: / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?