Malatya’da Resmi Bayramlaşma Töreni Yapıldı

Malatya Valiliği Tarafından Ramada Plaza Altın Kayısı Otelinde Düzenlenen Resmi Bayramlaşma Töreni Yapıldı. Malatya’da İlk Bayramını Geçiren Vali Süleyman Kamçı Konukları Kapıda...

Malatya’da Resmi Bayramlaşma Töreni Yapıldı

  Malatya Valiliği Tarafından Ramada Plaza Altın Kayısı Otelinde Düzenlenen Töreni Yapıldı. Malatya’da İlk Bayramını Geçiren Süleyman Kamçı Konukları Kapıda Karşılayarak Bayramlarını Kutladı.

  Vali Kamçı; Benim Güzel Malatya’mızda İlk Bayramım;

  Benim güzel Malatya‘mızda ilk bayramım. Sizler birlikte olmaktan son derece mutlu, onurlu ve gururlu olduğumuz belirtmek istiyorum. Toplumsal hayatımızın en güzel günlerinden birisini teşkil eden Kurban Bayramına ulaşmanın hazzı ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

  Milli ve manevi değerlerimizin öne çıkmasına, kardeşliğimizin pekişmesine ve huzurun paylaşılmasına vesile olan çok önemli milli ve dini günlerimiz vardır. İnancımızın temelini teşkil eden, bizleri bir ve diri tutan, inanç dünyamızın güzelliğini yansıtan dini bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramı da bunlardan, belki de en önemlilerinden birisidir.

  Barışın, kardeşliğin, paylaşmanın, birlik ve bütünleşmenin yeniden şuurlu bir şekilde yaşandığı bayramlarımız, aynı zamanda inanç ve kültürümüzün en güzel değerlerinin fert fert paylaşıldığı günledir.

  Yoksulların ve kimsesizlerin hatırlandığı, eş, dost ve insanların sarmaş dolaş olduğu küskünlerin ve kırgınların yerini sevgiye, dostluğa terk ettiği bu günler, ortak dayanışma arzumuzun ve birlikte yaşama sevincimizin yeniden ruhlarda ve gönüllerde zirveleşmesinin de önemli kaynaklarından birisidir. Dedi.

  Resmi Bayramlaşma Törenine; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Veli Ağbaba, AKP Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, Malatya Büyükşehir Ahmet Çakır, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Tümgeneral Mehmet Akyürek, Askeri ve Mülki Erkan ile Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri Katıldı.

  Haber: / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?