Malatya’da Kobani İçin Eylem Yapıldı

Malatya’da Ayn Al Arap Yani Sözde Kobani’deki PKK Terör Örgütü Uzantısı Olan Terör Örgütü YPG Militanlarına Destek Yürüyüşü Yapıldı. Terör Örgütü PKK‘nın...

Malatya’da Kobani İçin Eylem Yapıldı

  Malatya’da Yani Sözde ’deki Terör Örgütü Uzantısı Olan Terör Örgütü YPG Militanlarına Destek Yürüyüşü Yapıldı.

  Terör Örgütü PKK‘nın Türkiye’deki Siyasi Kanadı Olan ‘den Gelen ’da Sokağa Çıkın Çağrısına Malatya Emek ve Demokrasi Platformu Tarafından Yapılan Organizasyonla Destek Verildi. Olaysız Bir Şekilde Biten Eylemde İNÖDER Başkanı Doç. Dr. Hasan Demirtaş Basın Açıklaması Yaptı.

  Emeksiz Yüzüncü Yıl Kavşağı’nda Başlayan Yürüyüşte Geniş Güvenlik Önlemleri Alındı. Eylemciler Ellerindeki Pankart ve Dövizlerle Emeksiz Alt Geçidine Kadar Yürüdüler. PTT Merkez Binası Önünde Toplanan Grup Basın Açıklamasının Ardından Polisin Aldığı Tedbirler Sayesinde Olaysız Bir Şekilde Dağıldı.

  Yapılan Basın Açıklamasında İse Şu Sözlere Yer Verildi; “Suriye‘de, Rojava bölgesinde Kobani kantonu günlerdir ağır silahlarla donatılmış IŞİD çetelerinin kuşatması altında onur ve yaşam mücadelesi veriyor. Kobani’deki halklar, bu saldırılara karşı öz savunma yapıyor. Evlerini, topraklarını ve canlarını IŞİD vahşetinden koruyor. Bizde Kobani’nin bu direnişinin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz. Kobani yalnız değildir.” Şeklinde Açıklamada Bulunuldu.

  Açıklamalarına Devam Edem Hasan Demirtaş; “Üç bir yandan kuşatılmış Kobani’nin yalnızlığı artık son bulmalıdır. Kobani artık bir kentin değil, tüm insanlığın direnişidir. Kobani artık bir coğrafyanın adı değil; barış, eşitlik, kardeşlik, özgürlük gibi insani değerlerin adıdır. İnsanlığa bir çoban yıldızı gibi yol gösteren Kobani’nin izinden gitmeye kararlıyız.” İfadelerini Kullandı.

  Yapılan Basın Açıklamasının Ardından Eylemci Grup Sloganlar Atarak, Olaysız Bir Şekilde Dağıldı.

  Haber: / / / / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. murat dedi ki:

   Ulke ne hale geldi. Teror orgutlerine destek yuruyusu yapar olduk. Bu yuruyuse katilanlara sesleniyorum. Ayn al arap sizin tabirinizle kobani orada buyrun gidin orgutunuzle savasin. Haber sitenizide kutluyorum haber sunarken bunlarin teror orgutu oldugunu vurguladiginizdan dolayi.