Malatya’da Kobani Eylemi

Malatya’da IŞİD Terör Örgütü’nün Kobani’deki Saldırıları Protesto Edildi. Tüm Türkiye’de Olaylı Geçen Protestolar Malatya’da Olaysız Bir Şekilde Gerçekleştirildi. Milli Egemenlik Caddesi 100....

Malatya’da Kobani Eylemi

  ’da Terör Örgütü’nün ’deki Saldırıları Protesto Edildi. Tüm Türkiye’de Olaylı Geçen Protestolar Malatya’da Olaysız Bir Şekilde Gerçekleştirildi.

  Milli Egemenlik Caddesi 100. Yıl Kavşağı’nda Kurulan Kobani ile Dayanışma Çadırı Önünde Toplanan Grup, Sloganlar Atarak AK Parti Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanlığı’nın Bulunduğu Binanın Önüne Kadar Yürüdü. Grubun AK Parti İl Binasına Kadar Yürümek İstedi, Ancak Güvenlik Güçleri Sadece Belirli Bir Bölgede Protestoların Yapılabileceğini Belirtmesi Üzerine Grup Trafiğe Kapatılan Yolda Önce Oturma Eylemi Ardından Basın Açıklaması Yaptı.

  Demokratik Bölgeler Partisi Malatya İl Eş Başkanı Yaptığı Basın Açıklamasında; “Kürt halkı katliamlar yaşarken dünyanın geri kalanı seyirci durumundadır. IŞID, dünyanın en vahşi ve en barbar insanlık düşmanıdır.

  Bugün AKP iktidarı bir yandan TIR’larla bir yandan trenlerle IŞID çetelerine her türlü desteği verirken bir yandan direnen mazlum Kobane halkını bu vahşi çetelerle aynı kefeye koymaktadır.

  Biz diyoruz ki, Kürt ve Türk halkı herhangi bir halk değildir. Büyük bir demokratik birikimi olan mücadeleci olan bir halktır. AKP iktidarını, işlediği günahlardan, üzerinde egemenlik kurduğu basın ve medya da kurtaramayacaktır.

  Bütün Türk ve Kürt halkları, AKP’nin Müslümanlığının sıfırlanamayan milyon dolarlar, ayakkabı kutuları v.s kadar olduğunu çok iyi bilmektedirler. İnsanlık değerlerinden yana olan Türk ve Kürt halklarının mücadele gücü bunları kirli emellerinde boğacaktır.

  Her türlü vatandaşlık görevimizi yerine getirdiğimiz bir devletin bizim vergilerimizle, Kürdistan halkına karşı savaşa taraf olmasını, iki yüzlü riyakar politikalarını lanetliyoruz. Dedi.

  Grubun Basın Açıklamasının Ardından Etrafta Toplanan Kalabalık Gruba Tepki Gösterdi. Kısa Süreli Tartışmalar Yaşandı, Polisin Aldığı Güvenlik Önlemleri Tartışmanın Büyümesini Önledi.

  Haber: / / / / / / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ