Malatya’da KESK Ankara’daki Terör Saldırısına Tepki İçin Toplandı

Malatya KESK Şubesi Ankara’daki terör olayından sonra hayatını kaybedenler için yürüyüş düzenledi. Düzenlenen yürüyüşte Ankara’da düzenlenen bombalı saldırı protesto edildi. Malatya KESK...

Malatya’da KESK Ankara’daki Terör Saldırısına Tepki İçin Toplandı

  Malatya KESK Şubesi Ankara’daki terör olayından sonra hayatını kaybedenler için yürüyüş düzenledi. Düzenlenen yürüyüşte Ankara’da düzenlenen bombalı saldırı protesto edildi.

  Malatya KESK Ankara’da yaşanan terör olayını protesto etmek için Malatya Tren Garında toplandı. Tren garında toplanan grup Ankara’daki olayda hayatını kaybeden Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Şube Başkanı Kasım Otur için saygı duruşunda bulundu. 

  Eylem yapan grup ellerinde döviz ve pankartlarla sloganlar atarak Malatya Vergi Dairesine doğru yürüdüler.

  Malatya Tren Garı önünde toplanan grup ellerinde taşıdıkları Ankara’da hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının bulunduğu döviz ve pankartlarla slogan atarak Malatya Vergi Dairesine doğru yürüdüler. Malatya Vergi Dairesinin önüne gelen grup Ankara’daki patlamada hayatını kaybeden vergi dairesi çalışanı Sezen Vurmaz için anma töreni düzenlediler. 

  kesk-yürüyüş

  Anma töreninden sonra grup Paşaköşkünden Postane Meydanına giderek konuşma yaptı ve sorunsuz dağıldı.

  Vergi Dairesinin önünde yapılan anma töreninin ardından grup dağılarak Paşaköşkünde tekrar bir araya geldi. Paşaköşkünde bir araya gelen grup slogan atarak Malatya Postane Meydanına gelerek meydanda konuşma yaptılar. Postane meydanında konuşma yapan Malatya Eğitim-Sen Şube Başkanı Tarık Kaya’nın Ankara’daki patlamada hayatını kaybedenler için üzüntü içinde olduğunu belirtmesinden sonra 5 dakikalık oturma eyleminin ardından grup meydandan olaysız bir şekilde dağıldı.

  Haber: / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?