Malatya’da Karla Mücadele Çalışmaları

15 Ocak Perşembe günü akşam başlayan ve gece boyunca etkili olan kar yağışının ardından, Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri tuzlama, temizleme ve yol...

Malatya’da Karla Mücadele Çalışmaları

  15 Ocak Perşembe günü akşam başlayan ve gece boyunca etkili olan kar yağışının ardından, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tuzlama, temizleme ve yol açma çalışmalarına yeniden başladı.

  Merkez ana arterlerin tamamında kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, ara sokakların ve kaldırımların temizlenmesinde de merkez ilçe belediyelerine destek veriyor.

  Merkezde kar küreme ve temizleme çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, yolları kapanan kırsal mahallelerde de yoğun bir çalışma sergiliyor. Son yağan karla birlikte Malatya kırsalında 460 dolayında mahallenin yolu kapanırken, yapılan yoğun ve etkin mücadele sonucunda 16 Ocak Cuma günü itibariyle 331 mahallenin 4300 km uzunluğundaki yolu tekrar ulaşıma açıldı. Diğer mahallelerde ise yol açma çalışmaları aralıksız sürüyor.

  Ekiplere takviye yapıldı
  Malatya genelinde karla mücadele için 75 ekip, 220 araç ve 791 personel görevlendiren Büyükşehir Belediyesi, kırsala 7 ekip, 15 araç ve 79 personel daha takviye yaptı.

  AYKOME bünyesinde yürütülen karla mücadele çalışmalarına, MASKİ ve Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Park Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri de katılırken, açılan yollarda buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları da yapılıyor.

  Haber: / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?