Malatya’da Kapanan Yollar Açılıyor

5 Ocak Pazartesi günü akşam saatlerinde yüksek kesimlerde başlayan yoğun kar yağışından dolayı kırsalda 81 mahallenin yolu kapanırken, Yeşilyurt, Pütürge ve Arapgir’in...

Malatya’da Kapanan Yollar Açılıyor

  5 Ocak Pazartesi günü akşam saatlerinde yüksek kesimlerde başlayan yoğun kar yağışından dolayı kırsalda 81 mahallenin yolu kapanırken, Yeşilyurt, Pütürge ve ’in yüksek kesimlerinde etkili olan tipi, çalışmalarını zorlaştırıyor.

  Pazartesi günü akşam saatlerinde, kırsalda etkili olan kar yağışı, özellikle yüksek kesimlerdeki mahalle yollarını kapatırken, Malatya Büyükşehir Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, yol açma çalışmalarına başladı.

  Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 5 Ocak Pazartesi günü yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışından dolayı 81 kırsal mahallenin yolu ulaşıma kapandı.

  Malatya genelinde oluşturulan Karla Mücadele Ekipleri, kapanan köy yollarına anında müdahale ederek, yol açma çalışmalarına başlarken, Yeşilyurt, Pütürge ve Arapgir’in yüksek kesimlerinde etkili olan tipi, karla mücadele çalışmalarını zorlaştırıyor.

  81 noktada yollar kapandı
  Malatya merkezde 57, ilçelerde de 18 ekip oluşturan Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, AYKOME Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler; merkezde 2, ’da 17, Arapgir’de 14, ’da 4, Darende’de 8, Doğanyol’da 3, Hekimhan’da 19, Kuluncak’ta 4, Pütürge’de 2, Yazıhan’da 4, Yeşilyurt’ta 4 olmak üzere yolu kapanan 81 noktada, yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

  1000 km yol kapandı
  Kapanan toplam yol uzunluğunun bin kilometre dolayında olduğu belirtilirken, buralarda yürütülen karla mücadele çalışmalarında, 1 kar savurma makinesi, 11 dozer, 21 greyder, 4 yükleyici, 1 kamyon ve 8 servis aracının görev yaptığı belirtildi.

  100 km yol açıldı
  Malatya Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, 6 Ocak Salı günü sabah itibariyle 100 km ye yakın kapalı yolu açtığı kaydedildi.

  Yüksek kesimlerde kar yağışının tipi şeklinde devam etmesi nedeniyle karla mücadele çalışmalarını zor şartlarda sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından, Darende ilçesinde de 5 mahalle yolu daha ulaşıma açıldı.

  Yoğun bir şekilde sürdürülen çalışmalar sırasında bir kısmı açılan yolların ise tipi nedeniyle tekrar kapandığı ve çalışmaların güç şartlarda yürütüldüğü bildirildi.

  Haber: / / / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?