Malatya’da İtfaiye Aracı Kaza Yaptı

Malatya Büyükşehir Belediyesine Ait İftaiye Aracı Bakım, Onarım ve Çeşitli Tamiratları Yapılmak Üzere İstanbul’a Götürülürken, Gürün’de Kaza Yaptı. Edinilen Bilgiye Göre, Malatya‘dan...

Malatya’da İtfaiye Aracı Kaza Yaptı

  Malatya Büyükşehir Belediyesine Ait İftaiye Aracı Bakım, Onarım ve Çeşitli Tamiratları Yapılmak Üzere İstanbul’a Götürülürken, Gürün’de Kaza Yaptı.

  Edinilen Bilgiye Göre, Malatya‘dan İstanbul‘a Bakım ve Onarım İçin Götürülen Büyükşehir Belediyesine Ait İtfaiye Aracı Sivas’ın Gürün İlçesinde Yoldan Çıkarak Devrildi. 44 FU 651 Plakalı İftaiye Aracının Devrilmesi Sonucu Bölgeye Jandarma Ekipleri ve 112 Acil Servis Ekipleri Geldi.

  Kazada Şoförü ve İtfaiye Kademe Sorumlusu Devrilen Araçta Sıkıştı, Bölgeye Gelen Jandarma Ekipleri Araç İçerisine Sıkışan Yaralıları Kurtarma Çalışmaları Başlattı. Araçta Sıkışan Yaralılar Önce Malatya Devlet Hastanesine Ardından’da Turgut Özal Tıp Merkezine Kaldırıldılar.

  Ağır Yaralı Olan 50 Yaşındaki Kademe Sorumlusu Orhan Çobanoğlu Yapılan Tüm Müdehalelere Rağmen Kurtarılamadı, Durumu Ağır ve Kritik Olan itfaiye Şoförü Bilal Kılavuz İse Ameliyata Alındı.

  Olayı Haber Alan, Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar ve İtfaiye Görevlileri Turgut Özal Tıp Merkezi’ne Geldiler. Orhan Çobanoğlu’nun Vefat Haberi Üzerine İtfaiye Görevlileri ve Yakınları Gözyaşlarını Tutamadılar.

  Yapılan İlk Açıklamada; Bakıma için İstanbul’dan Servis Elemanları Geldi Ancak, Tamirat Yapılamayınca Aracın İstanbul’a Götürülmek İstendiği Belirtildi.

  Kazada Hayatını Kaybeden Orhan Çobanoğlu İkindi Namazına Müteakip Şehir Mezarlığında Sivil Şehitlikte Toprağa Verildi. Cenazeye; Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal İle Çok Sayıda Vatandaş Katıldı.

  Haber: / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. pavlov dedi ki:

   büyük geçmiş olsun. yaralılara acil şifalar dilerim.

  2. Yavuz dedi ki:

   Ambulanslar bile kaza yapıyor doğaldır. Ama dikkatli olmak gerekli.