Malatyada Gasp Çetesine Operasyon

Malatya’da Gasp ve Yağma Suçlarını İşlemek Üzere Kurulan Çete Yapılan Operasyonla Çökertildi. 11 Kişinin Göz Altına Alındığı ve 5 Kişinin Tutuklandığı Belirtildi....

Malatyada Gasp Çetesine Operasyon

  Malatya’da Gasp ve Suçlarını İşlemek Üzere Kurulan Çete Yapılan Operasyonla Çökertildi. 11 Kişinin Göz Altına Alındığı ve 5 Kişinin Tutuklandığı Belirtildi.

  Akaryakıt İstasyonunu Gasp Ettiler
  Edinilen Bilgilere Göre; Yeşiltepe Mevkii’nde Bulunan Bir Akaryakıt İstasyonundan Bir Çok Kez Araçlarına Yakıt Alarak Parasını Ödemeyen Çete Üyeleri Bir Kez Daha Akaryakıt İstasyonuna Gelerek Yakıt Almak İstediler, İstasyon Sahibi G.G. ve Çalışanlardan Para İsteyen S.Y., M.M. ve T.T. Adlı Şahıslar Para Alamayınca Kavga Çıkartarak İstasyondan Ayrıldılar.

  Şahıslar İstasyon’dan Ayrıldıktan 20 Dakika Sonra Gasp Çetesinin Ele Başı Olduğu Belirtilen S.D. ve Beraberinde Getirdiği 10 Kişi Demir Sopalarla Akaryakıt İstasyonunu Bastılar. İstasyonda Bulunanları Darp Eden Şahıslar 20 Bin TL. Nakit Parayıda Gasp Ederek Kaçtılar.

  Asayiş Şube Ekiplerinin Operasyonuyla Yakalandılar
  Yapılan Açıklamada; Yaşanan Gasp Olayını Malatya Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğüne Bildiren İstasyon Sahibinin Şikayeti Üzerine Geniş Çaplı Bir Soruşturma Başlatıldı. Asayiş Şubesine Bağlı Ekiplerin Yaptığı Operasyon Neticesinde, Çetenin Ele Başı Olduğu Belirtilen S.D. ve Adamları S.D., C.D., E.Y., E.Y., M.V., A.Y., E.Y., E.K., E.Y., S.Y. ve S.D. Yakalanarak Gözaltına Alındı.

  5 Kişi Çete Kapsamında Tutuklandı
  Yapılan Operasyonla Göz Altına Alınan 11 Kişilik Suç Örgütü Mensubundan Ele Başı S.D. İle Birlikte Toplam 5 Kişi Tutuklanarak Ceza Evine Gönderildi. 4 Kişi Hakkında İse Adli Kontrol Kararı Verilirken 2 Kişi İse Serbest Bırakıldı.

  Çekinmeden Emniyet Birimlerini Haberdar Edin
  Emniyet Yetkilileri; Bu Tip , Şantaj, Gasp, ve Yağma Olaylarına Maruz Kalan Vatandaşların Hiç Çekinmeden Emniyet Birimlerini Haberdar Etmeleri Halinde Suçlulara Yönelik Her Türlü Hukuki Çalışmaların Yapılacağını Açıkladılar.

  Haber: / / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?