Malatya’da 150 Bin Tablet Dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının işbirliği ile gerçekleştirilen Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) projesi kapsamında ortaokullara...

Malatya’da 150 Bin Tablet Dağıtılacak

  Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının işbirliği ile gerçekleştirilen Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) projesi kapsamında ortaokullara kurulan ve dağıtılan tablet bilgisayarlarla ilgili 22 Mayısta Malatya Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda tören düzenlendi.

  Yapılan törende İl Milli Eğitim Müdürü konuşma yaptı. yaptığı konuşmada 2010 yılında gerçekleştirilmeye başlayan projenin büyük bir aşamasının katedildiğinin ve toplamda şu zamana kadar 2 bin 319 adet etkileşimli tahtanın sınıflara montajının tamamlandığını belirtti. 155 ortaokula 2 bin 750 etkileşimli tahtanın montajının 2015 yılı içerinde gerçekleşeceğini belirten Tatlı 11 bin 150 adet tablet bilgisayarın dağıtımının gerçekleştiğini ve 11 bin adet tabletin de bu yıl içerinde dağıtımının gerçekleşeceğini belirtti. Tatlı etkileşimli tahtaların internet altyapısının hazırlandığını, bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtti.

  Törende konuşma yapan Malatya Valisi Fatih Projesinin Türkiye’de tüm okullara bilgisayar, projeksiyon cihazı, etkileşimli tahta ile tüm öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımını öngörmektedir. Projenin amacının bilgi toplumu oluşturmaya ve eğitimde teknolojiden yararlanmaya olanak sağlamak olduğunu belirten vali Kamçı proje kapsamında 700 bin adet tabletin ihalesinin yapıldığını ve 2015 Mayıs-Haziran ayı içerinde 150 bin adedinin dağıtımının yapılacağı ve geri kalanının Eylül-Ekim ayına kadar yapılacağını belirtti. Vali Kamçı proje kapsamında çalışmalarda emeği bulunan bütün bakan ve bakanlıklara teşekkür ederken proje kapsamında temsili olarak 34 öğrenciye tablet bilgisayar verilerek tören sona erdi.

  Haber: / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?