Malatya Ürünleri Antalya Fuarında

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Desteğiyle, Antalya Expo Center’da 5.si Yapılan Yöresel Ürünler Fuarına Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey’de Katıldı. Fuarda...

Malatya Ürünleri Antalya Fuarında

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Desteğiyle, Antalya Expo Center’da 5.si Yapılan Yöresel Ürünler Fuarına Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey’de Katıldı.

  Fuarda Malatya Yöresine Ait , Kuru Dut, Bal, Çekirdeği ve Kuru Üzüm Gibi Bir Çok Ürün Sergilendi Standı Büyük İlgi Gördü. Açılış törenine Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Antalya Valisi Muammer Türker, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederayonu Başkanı Bendevi Palandöken, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Habip Asan, bazı milletvekilleri ve sektör temsilcileride katıldı.

  Antalya Expo Center‘da 26 Ekim’e kadar açık kalacak fuarda 62 il ile KKTC’nin yerel ürünleri sergilenecek. 113 stantta 325 katılımcının yer aldığı fuarda 110 oda ve borsa, 9 kalkınma ajansı, 51 kurum ve 155 firma bulunuyor.

  5’inci nın(YÖREX), Anadolu’nun her yöresinin birbirinden değerli ürünleri için farkındalık oluşturduğunu ifade eden MTB Başkanı Gürsel Özbey, Malatya yöresine ait kuru kayısı, kuru dut, bal, kayısı çekirdeği ve kuru üzüm gibi ürünlerin sergilendiğini bildirdi. Özbey, fuarda, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a tepside kuru kayısı hediye ettiğini de belirtti.

  Haber: / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?