Malatya Ürünleri Antalya Fuarında

Malatya Ürünleri Antalya Fuarında

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Desteğiyle, Antalya Expo Center’da 5.si Yapılan Yöresel Ürünler Fuarına Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey’de Katıldı.

  Fuarda Malatya Yöresine Ait Kuru , Kuru Dut, Bal, Kayısı Çekirdeği ve Kuru Üzüm Gibi Bir Çok Ürün Sergilendi Standı Büyük İlgi Gördü. Açılış törenine Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Antalya Valisi Muammer Türker, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederayonu Başkanı Bendevi Palandöken, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Habip Asan, bazı milletvekilleri ve sektör temsilcileride katıldı.

  Antalya Expo Center‘da 26 Ekim’e kadar açık kalacak fuarda 62 il ile KKTC’nin yerel ürünleri sergilenecek. 113 stantta 325 katılımcının yer aldığı fuarda 110 oda ve borsa, 9 kalkınma ajansı, 51 kurum ve 155 firma bulunuyor.

  5’inci nın(YÖREX), Anadolu’nun her yöresinin birbirinden değerli ürünleri için farkındalık oluşturduğunu ifade eden MTB Başkanı Gürsel Özbey, Malatya yöresine ait , kuru dut, bal, kayısı çekirdeği ve kuru üzüm gibi ürünlerin sergilendiğini bildirdi. Özbey, fuarda, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a tepside kuru kayısı hediye ettiğini de belirtti.

  Haber: / / / / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ