Malatya Orduevi Önünde Şüpheli Paket

Malatya Kanalboyunda Orduevi ve MİT binası önünde şüpheli paket alarmı verildi. Paket kontrollü şekilde fünye ile patlatıldı. Son günlerde tüm Türkiye’de yaşanan...

Malatya Orduevi Önünde Şüpheli Paket

  Malatya Kanalboyunda Orduevi ve MİT binası önünde şüpheli paket alarmı verildi. Paket kontrollü şekilde fünye ile patlatıldı.

  Son günlerde tüm Türkiye’de yaşanan saldırı ve bombalı olaylar yüzünden Malatya Terörle Mücadele Şubeside teyakkuza geçti. Diğer illerde olduğu gibi polisler Malatya’da sürekli çalışma halinde. Gelen tüm ihbarları değerlendirirken vatandaşlarda şüpheli gördükleri kişileri ve paketleri 155 ihbar hattına bildirmekte.

  Düne gece saat 11 sularında Kanalboyunda bulunan Orduevi ve MİT önünde şüpheli görülen kutu tüm güvenlik güçlerini alarma geçirdi. Yaşanan terör olayları sebebiyle alarmda olan güvenlik ekipleri caddeyi güvenlik çemberine alarak yaya ve araç trafiğine kapattı. Gerekli tedbirler alındıktan sonra olay yerine gelen bomba imha uzmanı tedbiri kıyafetle şüpheli kutuya yaklaşarak kutuya fünye yerleştirdi. Gerekli tüm önlemler alındıktan sonra şüpheli kutu kontrollü şekilde patlatıldı. Patlayan kutudan boş kağıt çıkınca vatandaş ve herkes derin nefes aldı.

  Fünye ile patlatılan kutudan boş kağıt çıkınca kutunun duvar kenarına çöp diye bırakıldığı tahmin edildi. Malatya’da tüm güvenlik güçleri ve Terörle Mücadele ekipleri sıkı güvenlik önlemleri almaya devam ediyor.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?