Malatya Kadınlarına Kurs Merkezi Açıldı

Malatya Kadınlarına Kurs Merkezi Açıldı Malatyalı kadınlara yönelik mesleki eğitim ve iş için kurs merkezi açıldı. Kadınlar için güzel bir alan olan...

Malatya Kadınlarına Kurs Merkezi Açıldı

  Kadınlarına Kurs Merkezi Açıldı

  Malatyalı kadınlara yönelik mesleki eğitim ve iş için kurs merkezi açıldı.

  Kadınlar için güzel bir alan olan kurs merkezi Yeşiltepe Eğitim Derneği (Yeşilder) tarafından yapıldı. Kurs merkezinin açılışına Yeşilder Yönetim Kurulu Başkanı Mümtaz Toy, Malatya İŞKUR İl Müdürü Vahap Toman, eski Malatya Barosu Başkanı Selehattin Sarıoğlu ve çok sayıda konuk katıldı.

  Kursun açılış töreninde İMKB Teknik Lisesi halk dansları ekibi gösteri yaptı. Gösteriden sonra İŞKUR Müdürü Vahap Toman’ın yaptığı konuşmada iş bulamayanların en azından eğitimden sonra evlerinde bir şeyler yapıp pazarda satarak evlerine katkıda bulunabileceklerine değindi.

  Toman konuşmasına İŞKUR olarak Ağustos ayı öncesi 50 ve sonrasında 50 bayan kursiyer olmak üzere çeşitli meslek kursları açılacağını ve bu kurs süresi boyunca katılanlara günlük 20 Tl ücret verileceğini belirtti. Toman konuşmalarını dernek için emeği geçen herkese teşekkür ederek tamamladı.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?