DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya 24°C
Parçalı Bulutlu

MHP Malatya’da Yenilmeye Mahkum Değil AMA!!!

MHP Malatya’da Yenilmeye Mahkum Değil AMA!!!
REKLAM ALANI
05.11.2015
A+
A-

1 Kasım seçimlerinde ’nin, Malatya’da başarısız olacağı, Şinasi Kazancıoğlu’nun 1.sıra adayı olması ile beraber netlik kazanan bir konu oldu.Malatyalı’nın gördüğünü il teşkilatı göremedi mi? Yoksa görmezden mi geldi? Bu iki soru içtenlik ile cevaplandığı zaman Malatya’da başarıyı yakalayacaktır.mhp-1kasim-husran-malatyahaber

Bu analiz haberini okumadan önce okurlarımızdan isteğimiz , seçimden önce MHP ile ilgili yazdığımız 2 analiz haberi okumaları olacaktır.

05.10.2015 ve 23.10.2015 tarihinde yayınladığımız haberlere MHP yönetimi sert eleştiriler getirdi ancak doğruluğunu kabul etmek istemediler.

Şinasi Kazancıoğlu 10.000 oy fark atıp milletvekili seçilecek, seçilince SONDAKİKA44‘e kına göndereceklerini söyleyen ‘Cengaverler’ için şuan kayıp ilanı verildi, bu siyasetçiler kamera karşısına çıkmıyorlar.

MHP il başkanı MEHMET ERDEM‘in bugün yaptığı açıklama şu şekilde:

” Karanlık bir propaganda yoğunluğu arasından seçmenlerine ulaşmaya çalışan dava arkadaşlarımız yoğun baskılarla karşılaşmışlar, seslerini halka duyurmalarında engellemelere maruz kalmışlardır. Medya unsurlarına kadar uzanan bu karartma, dayatma ve yönlendirmelerin, tek kanaldan propagandaya maruz kalan seçmenin eğilimlerine de yansıdığı bugünkü sonuçlardan anlaşılmaktadır. Bu arada iktidar partisinin kamuoyunda itibar kaybettiği son aylar içinde, Meclis iradesine yönelik dışarıdan yapılan dayatma ve zorlamaların toplumda kabul görmediği ve iktidar partisine hak etmediği bir desteği sağladığı anlaşılmaktadır”

MHP İl Başkanı Mehmet Erdem, Malatya’da siyasiler arasında gerçekten onurlu ve dürüst bir insandır.Şahsına Malatya’da kimse en ufak laf söylemez ancak siyasi öngörüleri eleştirilebilir ve eleştirilmelidir.

MHP İl Yönetimi , sondakika44’e bu seçimde bizi görmediler diye veryansında bulunurlarsa çok büyük bir yanılgı içine düşerler.7 Haziran seçimleri öncesi Malatya’da MHP ile tek röportajı biz gerçekleştirdik. 50.000 oy alacak diye biz yazdık.1 Kasım öncesi de bu aday gidemez meclise dedik ve tahminlerimiz yine doğru çıktı.Siyasiler sadece medyayı kendileri hakkında pozitif haber yaparken hoş karşılayıp eleştirel haber yapınca cephe alınır ise bu sadece , kamuoyunda siyasi hazımsızlık olarak algılanır.

MHP NEREDE HATA YAPTI?

1- 7 Haziran seçimlerinde Malatya’da bir trend yakalayan Arif Yıldız’ı aday göstermeyerek.

2- Medya ile birlikte hareket etmek yerine , mahalle aralarında gezerek.

3-Vatandaşın Malatya’da şikayetlerini anlamayarak , üstünkörü bir siyasi söylem yapmaları.

4-Sosyal medya’da varlık gösterememeleri.

5-1990’ların siyasi teşkilat yönetimini 2015 yılına taşımış olmaları.

6-Parti’de gençlere söz hakkı verilmemesi.

7-Yapıcı siyaset yerine sadece eleştirel bakış açısına sahip olunması.

8-MHP içindeki farklı söylemlerde bulunanları AKePeLİ damgası vurulması.

9-(Türkeşin, 9 ışık kavramını hakkı ile yerine getiren) ’ı çeşitli söylem ve tutumlar ile MHP’den uzaklaştırmaya çalışmak.

 

İlk 8 Maddeyi diğer haberlerimizde detaylı olarak yazdık , tekrara düşmemek adına tekrardan yazmıyoruz ancak 9.Maddeyi detaylı olarak açıklamakta fayda var..

REŞAT ERDOĞAN (Malatya kamuoyunun ifadesi ile REŞAT BABA)

Reşat Erdoğan, Malatya’da eleştirebilir, sorgulanabilir ancak KÖTÜLEMEK işte burada işin rengi değişir.Reşat Erdoğan’ı kötüleyecek olan insanlar Reşat Erdoğan’ın Malatya için yaptıklarının yüzde birini değil binde birini yapsınlar ve kötülesinler.

Reşat Erdoğan’ın yaptığı kötülükleri sıralayalım: Malatya’da 1000’e yakın öğrenciye KARŞILIKSIZ burs vermek, 100’lerce insanı iş sahibi yapmak.Maddi durumu iyi olmayan insanlara cebinden para çıkarıp vermek.Ankara’da başı dara düşen her Malatyalı’nın elinden geldiğince yardımına koşmak.Toplu sünnet töreni yapıp 100’lerce insanın kirvesi olmak.Malatya’da toplumun her kesimini kucaklayan bir anlayışa sahip olması Alevi-Sünni ayrımı yapmadan Malatyalı ise başımın tacı demesi…

Reşat Erdoğan hakkında yazdıkça yazılabilir ancak ‘GELİN HAYIRDA YARIŞALIM’ diyen bir insanı namlunun ucuna alıp ismini karalamaya çalışmak ne ahlaka ne vicdana sığar.

Reşat Erdoğan’a kötü diyecek insan ilk başta; Malatya için REŞAT ERDOĞAN’dan daha fazlasını geçtik bir ÇİVİ çakmalı bu memlekete.Reşat Erdoğan’a kara propaganda yapan insanlar aslında açık ve net sadece halkın Reşat Erdoğan’a duyduğu sempatiden korkan insanlar…

Bugüne kadar REŞAT ERDOĞAN’a sokakta hakkında kötü diyen bir insan duymadık çünkü denilecek sebep yok.

REŞAT ERDOĞAN , MHP Malatya teşkilatı içerisinde siyaset yapsa ne olurdu?

MHP Malatya’da 1.vekilliği garanti edip 2.vekili çıkarmak için çabalardı ve iyi bir çalışma il MHP Malatya’da 2 Milletvekili çıkarırdı.Nasıl çıkarırdı?

MHP’ye ömrü hayatında oy vermeyecek insanlar Reşat Erdoğan için partiye çalışırdı.Ak parti’ye kaptırılan oylar büyük ölçüde geri dönerdi.Malatyalı Reşat Erdoğan’a güveniyor.Biliyor ki Reşat Erdoğan milletvekilli olur ise hangi Malatyalı’nın bir işi olsa yapar yaptırır ucunu bırakmaz.

Malatya’da Ak Parti, CHP, Saadet, BBP bu üç parti teşkilatlarına gidip sorun ‘ REŞAT ERDOĞAN NASILDIR? ‘ hepsi saygı duyar ve sever.Reşat Erdoğan ülkücü bir kişi eğer toplumun her kesimi siyasi görüşüne bakmadan bir insanı seviyor ise MHP için aranan kan buradadır.

Editör Notu: MHP Malatya teşkilatı şunu düşünmelidir; Koltuk sevdasımı ? Malatya sevdasımı? cevapları koltuk olacak ise bildikleri gibi hata yapmaya devam ederler yok MALATYA SEVDASI derler ise Reşat Erdoğan gibi bir ismi Malatya teşkilatı kazanmak zorundadır.

MHP il başkanı 1 Kasım’da medya bizi görmedi diyor , doğrudur peki 1.sıra adayı Reşat Erdoğan olsa idi bir tek yerel medya değil ULUSAL medya görürdü…

MHP’nin Milletvekili sıralaması şu şekil olmalı idi:” 1-Reşat Erdoğan , 2-Arif Yıldız ” bu liste ile gidilse idi MHP 2 Milletvekilini Malatya’dan kapardı.MHP yönetimi yanlışta ısrar etmek yerine doğruyu görmelidir.

REKLAM ALANI
YORUMLAR
  1. Faruk dedi ki:

    REŞAT ETDOĞANDA HEM PARA VAR HEM ZEKA VAR, ARİF YILDIZDA PARA YOK AMA ZEKA VAR ŞİNASİ KANCIOĞLUNDA KÜLTÜR VAR BENCE HEPSİ BİR ARADA BİR ADAY BULALM

  2. Ahmet Reis dedi ki:

    Şinasi Reis iyi bir insan ama tek hatası Malatya’yı bilmedi ekibi yoktu