Malatya Esnafları Terörü Lanetliyor

Malatya Esnafları Terörü Lanetliyor

  Malatya’da esnaflar son günlerde artan terör olaylarını kınadıklarını ve lanetlediklerini dükkanlarının camlarına astıkları Türk bayrağı ve dövizlerle dile getiriyorlar.

  Malatya’daki esnaflar yaşanan terör olaylarında hayatını kaybeden şehit olaylarının bitmesi için ve bu olaya sebep olanları lanetlemek için dükkanlarının camlarına Türk bayrağı ve döviz astılar. Esnaflar yapmış oldukları açıklamalarda terör olaylarında hayatını kaybedenlerin haberleri ile güne başladıklarını, bunları duymaktan usandıklarını belirtiyorlar. Esnaflar bu terör olaylarını düzenleyen emperyalist güçlere, PKK’ya ve bu olaylara destek verenlere tepki olarak bu yazıları astıklarını belirtiyorlar.

  Esnaflar bu olaylara karşı hükümetin ve siyasetçilerin bir önlem alıp bu terörü bitirmeleri gerektiğini, bu olaylar yüzünden doğuda göreve başlayacak öğretmenlerin ve öğrencilerin bu yaşanan olaylardan dolayı doğuya gitmek konusunda tedirgin olduklarını belirtiyorlar. Esnaflar konuşmalarında terörü lanetlediklerini, bu olaylara karşı tepkilerini gösterdiklerini ve bu olayların artık son bulması gerektiğini belirtiyorlar.

  Haber: / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ