Malatya Büyük Bir Kültür Şehri Olacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kadın Kültür ve Spor Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan resim, el işi ve mefruşat ürünlerinin yer aldığı sergi düzenlenen törenle...

Malatya Büyük Bir Kültür Şehri Olacak

  Malatya Büyükşehir Belediyesi Kadın Kültür ve Spor Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan resim, el işi ve mefruşat ürünlerinin yer aldığı sergi düzenlenen törenle açıldı. Sergi açılışında ayrıca kursiyerler tarafından hazırlanan giysilerin tanıtıldığı bir de defile düzenlendi.

  30 Eylül Salı günü gerçekleştirilen sergi açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı ’ın yanı sıra, Genel Sekreter Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli, Daire Başkanları ile çok sayıda kursiyer katıldı.

  Başkan Çakır: Bu güzel hizmetleri sizler için yapmaya gayret edeceğiz
  Sergi açılışından önce bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nin Malatya’da kadınlara yönelik yapılan ilk tesis olduğunu belirterek, “Bu merkezini hizmete sunmamızın hemen ardından, gösterilen yoğun ilgiden dolayı buranın yetersiz olduğunu gördük. Bu tür aktiviteleri şehrimizin farklı bölgelerinde de yaygınlaştırmak üzere çalışmalarımıza başladık. Yaşam merkezinde hanımların faydalanacağı büyük bir kompleks yapıyoruz. Ayrıca Fırat, Zafer ve Kernek bölgemizi içerisine alan bir kültür merkezi çalışmamız hızla devam etmektedir. Bu tür ihtiyaçları bu dönem içerisinde devam ettireceğiz” dedi.

  Kadın Kültür ve Spor Merkezinde geçen yıl 3 binin üzerinde kursiyerin istifade ettiğini belirten Başkan Çakır, “2014 yılında ise şu ana kadar 2 bin 400 civarında kursiyerimiz buradaki kurslarımızdan faydalanıyor. Burası kültürel ve sosyal anlamda Malatya’nın önemli bir ihtiyacını karşılayan merkez oldu. Önümüzdeki günlerde Sanat Merkezimizin de içinde bulunan 7 projemizi daha hizmete açacağız. Malatya’yı, yaşayan bir haline dönüştüreceğiz” şeklinde konuştu.

  Emeği geçenlere teşekkür ediyorum
  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın konuşmasının ardından sergi açılışı yapılarak, kursiyerler tarafından hazırlanan resimler, el işi çalışmalar, mefruşat ürünlerinin yer aldığı sergi gezildi. Ardından da kursiyerler tarafından tasarlanıp dikilen elbiseler, yine kursiyerler tarafından düzenlenen bir defile ile sergilendi.

  Ayrıca Kadın Kültür ve Spor Merkezi müzik kursiyerleri tarafından da davetlilere, keman ve bağlamalar ile mini bir konser verildi.

  El emeği ve göz nuru ile yapılan çalışmalara büyük ilgi gösteren Başkan Çakır, emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Çakır ayrıca sınıfları da gezerek kursiyerlerle sohbet etti.

  malatya defile malatya kultur malatya sanat malatya sergi

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?