Malatya ABD İşbirliği Girişimi

Malatya ABD İşbirliği Girişimi New Jersey eyaletinin Cliffside Park kentine giden Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Cliffside Park Ticaret ve Sanayi Odası ile...

Malatya ABD İşbirliği Girişimi

  Malatya İşbirliği Girişimi

  New Jersey eyaletinin Cliffside Park kentine giden Cliffside Park Ticaret ve Sanayi Odası ile ticareti geliştirme amacıyla bir protokol imzalandı.

  23 Nisanda 44 kişilik bir ekiple ABD’ye giden iş adamları ABD’de yaşayan tarafından karşılandı ve ikamet edecekleri Roosevelt oteline götürüldüler. ABD’de yaşayan Malatyalı iş adamı Vedat Alp işbirliği çalışmalarını geliştirmek için akşam bir resepsiyon yemeği düzenledi. Düzenlenen resepsiyona ABD Türk Dernekleri Başkanı Mehmet Toy, Demokrat Parti milletvekili Murat Güzel ve Amerikalı Malatyalılar Derneği Başkanı Rıza Ataş ile birlikte avukat, doktor, akademisyen ve iş adamları da katıldı.

  İş adamı Vedat Alp Malatya Ticaret Odası mensuplarını ağırlamaktan çok memnun olduğunu, Malatya Ticaret Odasının kapılarını kendilerine açtığını ve bir protokol imzaladıklarını belirtti. Bu protokol ile kendilerinin de Malatya Ticaret Odasına kapılarını açtıklarını ve Malatyalı iş adamlarının ABD’ye büyük yatırımlar yapacağını belirtti. Bu yatırımların Malatya’ya da yapılacağını belirten Vedat Alp gece sonunda katılan bütün konuklara plaket takdim etti.

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?