Malatya 1 Mayıs Kutlamaları

Malatya 1 Mayıs Kutlamaları, sabah saat 11:00’dan itibaren Emeksiz Alt geçidinde kortejler halinde buluşma yapıldıktan sonda 1 Mayıs’ın kutlanacağı Emeksiz Meydanında gerçekleşecek. 1...

Malatya 1 Mayıs Kutlamaları

  Malatya 1 Mayıs Kutlamaları, sabah saat 11:00’dan itibaren Emeksiz Alt geçidinde kortejler halinde buluşma yapıldıktan sonda 1 Mayıs’ın kutlanacağı Emeksiz Meydanında gerçekleşecek.

  1 Mayıs tertip komitesinin yapacağı açılış konuşması ve konserlerle devam edecek olan Malatya 1 Mayıs etkinliğine çok sayıda Sendika,Sicil toplum örgütü ve bazı siyasi partiler katılacak.Kesk Dönem sözcüsü Tarık Kaya’nın yaptığı açıklamalarda 1 Mayıs 1977 (kanlı mayıs)’dan bugüne 1 Mayıs 2015 Tüm emekçi insanlarlar kol kola omuz omuza coşku içerisinde kutlama yapacağız dedi.

  Bu yılki 1 Mayıs’ın genel konsepti; taşeronlaşma, kadın cinayetleri,gelir adaletsizliği, yüksek vergiyi asgari ücretli kesime yıkılması, soma ve iş güvenliği ağırlıkda olacağa benziyor.Bu yıl PSDK (pir sultan abdal kültür merkezi) ise devletin ALEVİSİ olmayağız sloganı ile alanlarda olacak.

  Bu yıl çiftcilerinde yoğun katılımı beklenen 1 Mayıs’da , KAYISI DON olayına siyasilerin duyarsız kalması protesto edilecek.

  Müzik gruplarından  GRUP APDAL’ın sahne alacağı 1 Mayıs tahmini saat 5 gibi sona erecek,

   

  Haber:

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?