Kürecik’ten İsrail’e Bilgi Yok

Kürecik’ten İsrail’e Bilgi Yok

  Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Geçtiğimiz Günlerde Meclise, Malatya Kürecikte Bulunan Nato Üssün’den ’e Bilgi Akışının Sağlanıp Sağlanmadığını Yönünde Soru Önergesinde Sundu.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba‘nın Soru Önergesine, Milli İsmet Yılmaz Cevap Verdi ve Şu İfadeleri Kullandı. “’nden İsrail’e bilgi akışı yapıldığına dair bilgi ve belgeye rastlanılmamıştır.” Diyerek. NATO Üyesi Olmayan Ülkelerle Bilgi ve Belge Paylaşılmadığını Belirtti.

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Yaptığı Açıklamada; “Yapılan incelemede; Malatya Üssü’nden İsrail’e bilgi akışı yapıldığına dair bilgi ve belgeye rastlanılmamıştır. Bununla birlikte NATO füze savunma sistemi ve bunun bir unsuru olan Kürecik Radarı tamamen Türkiye’nin ulusal güvenliği ve müttefik ülkelerin halklarının, topraklarının ve kuvvetlerinin korunması amacıyla kurulmuştur. NATO sisteminden elde edilmekte olan bilgiler NATO’nun mevcut usulleri çerçevesinde müttefik ülkeler arasında paylaşılmakta ve ittifakın savunmasına yönelik olarak kullanılmaktadır. Bu bilgilerin NATO müttefiki olmayan ülkelerle paylaşılması söz konusu değildir” İfadelerini Kullandı.

  Haber: / / / / / / / / / / / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ