Kuluncak’da HDP Coşkusu

Malatya HDP 1.Sıra Milletvekili Adayı Aydın Erdoğan ve HDP’li yöneticiler Kuluncak İlçesinde seçim çalışmaları yaptı.Aydın Erdoğan’a yoğun bir ilgi gözlemlenirken, Erdoğan konuşmasının...

Kuluncak’da HDP Coşkusu

  Malatya HDP 1.Sıra Milletvekili Adayı Aydın Erdoğan ve HDP’li yöneticiler Kuluncak İlçesinde seçim çalışmaları yaptı.Aydın Erdoğan’a yoğun bir ilgi gözlemlenirken, Erdoğan konuşmasının satır başlarında bazı konuları değindi.

  Gelirken Kuluncak’ın yollarını gördük bir ilçenin yolu yıllardır nasıl yapılmaz, her seçimde akp ye büyük bir oy çıkaran bir ilçe halkına hiç mi hizmet edilmez, seçim döneminde sadece buraya oy toplamak için gelen siyasiler bu yollardan gelirken hiç mi utanmadılar.

  Kuluncak’da kayısıların %80’i dondu ,geçen yılda aynı şekilde hepsi dondu hani kayısı’ya destekiniz, insanları kuluncak’dan göç etmeye zorluyorsunuz.

  Bizler HDP olarak hırsızların karşısına çıkıp onlardan hesabını soruyoruz, Türkiye’nin tek umudu göstermiştir ki HDP’dir.

  Açıklamlarında bulunan Aydın Erdoğan Pazar meydanında halka seslendi, buradan da köy çalışmlarına giden HDP’li yöneticilere ilgi çok yüksekti.

  Aydın Erdoğan Kuluncak’ın,  Konaktepe,Başören,Göğebakan,Alvar,Bicir,Sofular,Bıyıkboğazı,Dereköy,İlisuluk,Karıncalık köylerini ziyaret ederek halkın desteğini istedi.

  En büyük desteği ALEVİ köylerinden alan HDP’li Aydın Erdoğan’ı köylüler evinde misafir etmek istedi.

  Konaktepe köyünde çok büyük bir ilgi ile karşılanan Aydın Erdoğan’a köylüler tarafından şu sözler söylendi “Yıllarca CHP ye oy verdik ne alevilerin kıymetini bildiler nede yanımıza geldiler, akp yi yıkacağız oyumuz HDP’ye yönünde açıklamalarda bulunuldu.

  Gördüğü yoğun ilgiden mutlu olan Aydın Erdoğan köylüler ile hatıra fotoğrafı çektirip numarasını verdi.

  Hdp Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kuluncak ilçesinden 139 oy alırken bu dönemde Kuluncak ilçesinde sadece 300’ü aşkın kuluncaklı HDP’ye üye oldu.İşin açığı HDP Kuluncak’da diğer partilere göre daha avantajlı konumda.

  Haber:Sondakika44 Kuluncak Muhabiri

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?