Köylerde Sıkıntı Büyük

Malatya Ak Parti Heyeti Yeşilyurt Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi. Muhtarların Talepleri ve Sorunlarının Tartışıldığı Toplantının Bir Bölümü Basına Kapalı Olarak Yapıldı. Ramada...

Köylerde Sıkıntı Büyük

  Malatya Heyeti Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi. Muhtarların Talepleri ve Sorunlarının Tartışıldığı Toplantının Bir Bölümü Basına Kapalı Olarak Yapıldı.

  Ramada Altın Kayısı Oteli’nde Düzenlenen Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı ve Beraberindeki Heyetle, Yeşilyurt Muhtarlarının Bir Araya Geldiği Toplantıda Öznur Çalık Muhtarların Yeni Türkiye’de Rol Almalarını İstediğini Belirterek. “Kardeşlik ve çözüm süreciyle ilgili yaptığımız çalışmaları herkes biliyor. Bunu önlemeye çalışanlar ise muaffak olamayacaktır.” Dedi.

  Çalık Konuşmasına Şöyle Devam Etti; ” Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘ Allah Türkiye’yi sadece namerde değil, merde de muhtaç etmesin’ dedi. Biz ekonomik olarak güçlü bir Türkiye ve yeni bir Türkiye tasavvur ediyoruz. Yeni Türkiye’de Muhtarların Da Rol Almasını İstediklerini Belirtti.”

  Birleşmiş Milletleri Şiddetle Kınıyoruz.
  Çalık; “Müslümanların İlk Bıblesi Mescid-i Aksa’ya 100 İsrailli Askerin Postallarla Girmesi ve Saldırı Yapılmasını Kınayarak, Birleşmiş Milletler(BM) Güvenlik Konseyi’nin Buna Sessiz Kalmasını Şiddetle Kınıyoruz. BM ve Tüm Dünyayı Göreve Davet Ediyoruz. İsrail Askerlerini Dünyaya Şikayet Edip Allah’a Havale Ediyoruz. İnsanların Değerlerine El Uzattığınız Zaman, Onların Vereceği Cevaplara da Herkesin Katlanması Gerekiyor.” Şeklinde Konuştu.

  Burada Sizleri Dinleyeceğiz
  AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi’de Yaptığı Açıklamada; “Seçimler yaklaşıyor, seçim yatırımı yapılıyor gibi muhtarlarla toplantılar algılanmasın. Bu toplantı, partiyle ilgili değil, burada sizleri dinleyeceğiz. Sizin çözüm ortağı olan ve Büyükşehir Belediyesi ilgili ve yetkilileri de burada. Onlara sorunlarınızı iletmek için böyle bir toplantı yapıldı.” İfadelerini Kullandı.

  Daha İyi Hizmet Etmek İçin
  Merkez İlçe Yeşilyurt Belediye Başkanı Yardımcısı Meltem Kavuk Yaptığı Açıklamada; “Muhtarlarımızla beraber bölgemize daha iyi hizmet verebilmemiz için böyle istişare toplantıları yapıyoruz ve daha da yapacağız.” Dedi.

  Köylerde Sıkıntı Büyük
  Yeşilyurt Başkanı Süleyman Şahbaz Konuşmasında; “en az 2 ayda bir bu tür toplantıların düzenlenmesin önerdi ve özellikle köylerdeki sıkıntıların büyük olduğunu.” Belirtti.

  Türkiye Muhtarlar Federasyonu Yeşilyurt Şube Başkanı Abuzer Taylan; “8 günde Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşamadık. En son başkan Çakır bey’e ulaştık ve sorunumuzu ilettik.” İfadelerini Kullandı.

  Açılış Konuşmalarından Sonra Toplantı Basına Kapalı Olarak Devam Etti.

  Haber: / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?