Koncuk’tan Öğretmenler Günü Mesajı

Koncuk’tan Öğretmenler Günü Mesajı

  Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Yetersiz kaynak ve ücret, kısıtlı araç gereç ile uygunsuz çalışma koşullarında kendisine verilen kutsal eğitim görevini yerine getirmeye çalışan eğitim neferleri, öğretmenlerimizin durumları ortadadır” değerlendirmesinde bulundu.

  Koncuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, ülkenin kuşatıldığı, milli ve manevi değerlerin yıpratıldığı ve milli birliğin çökertilmeye çalışıldığı bir dönemden geçildiği iddiasında bulundu.

  Ekonomik, kültürel ve siyasi olarak milletin içinde bulunduğu söz konusu durumdan kurtulması ve muasır medeniyetler seviyesine yükselmesinin, ülkenin; vatanını, milletini seven, devletine bağlı, milli bilinç ile yetiştirilmiş yeni nesillere teslim edilmesiyle mümkün olacağını belirten İsmail Koncuk, şunları kaydetti:

  “Yetersiz kaynak ve ücret, kısıtlı araç gereç ile uygunsuz çalışma koşullarında kendisine verilen kutsal eğitim görevini yerine getirmeye çalışan eğitim neferleri, öğretmenlerimizin durumları ortadadır. İşsizlik, ahlaksızlık, yanlış yönlendirme ve magazin medyası arasına sıkıştırılmış evlatlarımızın durum ve ailelerinin maddi imkanları malumdur. Bütün bu sorunları çözmesi amacıyla görev tevdi edilen hükümetin, milli eğitimi dejenere ederek yapboz tahtasına çevirdiği eğitim müfredatının eksikliği de çilekeş öğretmenlerimizin içinde bulunduğu açmazlar da tüm kamuoyunun bilgisi dahilindedir. Bütün bu olumsuzluklar içinde bir öğretmenler gününü daha kutluyoruz. Ancak, gecenin en karanlık saatlerinin sabaha en yakın zaman olduğunun da bilinci içindeyiz. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize olan güvenimiz sonsuzdur.”

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ