Kömür Karası Değil, Ekmek Parası

Kömür Karası Değil, Ekmek Parası

  Tam 1 yıl önce ’da 301 vatandaşımız can verdi , toplumun kanayan Vicdanı hala susmadı hatırlamak gerekirse 1 yıl önce ’da

  Özel bir firmanın işlettiği kömür madeninde göçük oldu tam yemek saatinde , İşçileri daha fazla çalıştırmak için yemek saatinde bile yerin 2000 metre altında yemek yediren zihniyet 301 insanı ölüme götürdü.

  Maden’de yaşam odası yoktu

  Eğer ki maden de yaşam odaları olmuş olsaydı şuan 301 insanımız yaşıyor olacaktı, ancak daha fazla kar ve rant uğruna insanlarımızı ölüme götürenler hala serbest.

  Mahkeme’de tüm yöneticiler topu birbirine attı.

  Bankalar yalan söyledi: O dönem halkın sempatisi için somalı madencilerin borçlarını sildiğini söyleyen bankalar kimsenin borcunu silmedi.

  Hükümet SOMA’ya sahip çıkmadı.

  Hükümey madenci ailelelerine ne maaş bağlattı nede verdikleri hesabını soracağız sözünü tuttu.

  Başbakan Erdoğan ise hayatının en büyük gafını yaptı: ” BU İŞİN FITRATINDA VAR” sözü hala akıllarda insanları ölüme terk etmek hiç bir işin fıtratında yok.

  CHP, MHP ve HDP somaya çıkarma yaptı halkın sorunlarını dinledi , özellikle MHP’li Oktay Vural sürekli somaya gidiyor ve halka moral vermeye çalışıyor.

  Son Olarak Hafızalarımızda yerden bu utanç görüntüsünü izleyelim.Madenci Abimiz biz senin o ayağının tozu olamayız keşke tüm kirliliğimiz bir kömür tozu olsaydı.

  Haber: /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ