KOM Şube Kaçak Sigara Avında

Malatya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Tarafından Yapılan Çalışmalar Neticesinde 48 Bin 980 Paket Gümrük Kaçağı Sigara Ele Geçirildiği Açıklandı....

KOM Şube Kaçak Sigara Avında

  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Tarafından Yapılan Çalışmalar Neticesinde 48 Bin 980 Paket Sigara Ele Geçirildiği Açıklandı.

  Malatya Emniyet Müdürlüğü Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Yapılan Açıklamada

  Olay 1:
  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda durumundan şüphelenilerek durdurulan nakliye kamyonunda yapılan aramada ev eşyaları arasına gizlenmiş vaziyette çeşitli markalarda 28.500 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiştir. Şüpheli B.D- M.G- M.Z.S isimli şahıslar hakkında 5607 SKM (Gümrük Kaçağı Sigara) suçundan yasal işlem yapılmıştır.

  Olay 2:
  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan istihbari çalışmalarda 16 *** *87 plaka sayılı araçta yapılan aramada aracın zeminine yapılmış 3 ayrı zula içerisinde çeşitli markalarda 2.980 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiş ve muhafaza altına alınmıştır. Olayla ilgili D.S ve Y.S isimli şahıslar hakkında 5607 SKM suçundan yasal işlem yapılmıştır.

  Olay 3:
  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan istihbari çalışmalarda 63 *** ** plaka sayılı şehirlerarası otobüste yapılan aramada C.A ve R.A isimli şahıslara ait olan bagaj içerisinde 2.000 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiş ve muhafaza altına alınmıştır. Olayla ilgili C.A ve R.A isimli şahıslar hakkında 5607 SKM suçundan yasal işlem yapılmıştır.

  Olay 4:
  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince İlimiz Kale ilçesinde yapılan yol uygulamasında M.B. isimli şahsın yönetimindeki 34 *** ** plaka sayılı araçta yapılan aramada çeşitli markalarda 15.500 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiş ve muhafaza altına alınmıştır. Olayla ilgili M.B. isimli şahıs hakkında 5607 SKM suçundan yasal işlem yapılmıştır.

  Yapılan Faaliyetler Kapsamında Toplamda 48 Bin 980 Paket Gümrük Kaçağı Sigara Ele Geçirildiği Belirtilmiştir.

  Haber: / / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?