Kiraz; Çiftçinin Hali Budur

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Kuluncak İlçe Pazarını Ziyaret Etti. Çiftçilerin Kar Edemediklerini ve Gün Geçtikçe Borçlandıklarını Belirtti....

Kiraz; Çiftçinin Hali Budur

  () Malatya İl Başkanı , İlçe Pazarını Ziyaret Etti. Çiftçilerin Kar Edemediklerini ve Gün Geçtikçe Borçlandıklarını Belirtti.

  Parti Mensuplarıyla Birlikte Kuluncak İlçesini Ziyaret Eden Enver Kiraz, İlçede Kurulan Halk Pazarını Gezdi. Çiftçilerle Bir Araya Gelen Kiraz, Çiftçilerin Sorunlarını Dinledi.

  CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz Yaptığı Açıklamada; “İlçe pazarlarında, köylülerimiz kendi ürettikleri ürünleri getirip satmaya çalışıyor. Buradan kazandığı 3-5 kuruşla hem geçinmeye hem de çocuklarını okutmaya çalışıyor. Sadece erkekler değil, kadınlarımızda kendi ürettikleri ürünleri satıyor. Ispanaktan lahanaya, nohuttan elmaya ürettiği ne varsa satmak için uğraşıyor. Dedi.

  Köyüne Borçlu Dönüyor
  Çiftçiler Ürettikleri Mahsülleri Satamadığı İçin Köylerine Borçlu Dönüyor Diyen Kiraz; “Üretici sadece üretirken değil, köyden pazara getirirken de masraf ediyor. 5 liraya mazot alıyor, ürünlerini bir araçla pazara taşıyor ve burada bir şey satamayıp, geri döndüğünde para kazanmayı bir kenara bırakın ayrıca masraf etmiş oluyor. Yani köyüne borçlu dönüyor. İfadelerini Kullandı.

  Çiftçinin Hali Budur.
  Bütün İlçelerde Durum Aynı Diyen Kiraz; “Köylünün, nin hali budur. Bu bütün ilçelerimizde yaşanan bir manzara. Çiftçinin ürettiği ürün deyim yerindeyse ayak altı olmuş” Şeklinde Açıklamalarda Bulundu.

  Haber: / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. Esra Çelik dedi ki:

   Bu konuda haklıdır.
   Çünkü yıllarca çiftçinin kullandığı benzine,elektriğe her şeye zam gelmekte ancak sattığı ürünün fiyatı sabit kalmaktadır. Diğer her şeye zam gelirken kendi ürününü zorla da satabilmesi en kötü yanıdır.