Kendini Valiliğin Önünde Benzinle Yaktı

Kendini Valiliğin Önünde Benzinle Yaktı Yeşilyurt‘un Gözene mahallesinde ikamet eden Ali Özbay isimli vatandaş 5 yıldır kendine bağlanmış olan engelli maaşını alamadığı...

Kendini Valiliğin Önünde Benzinle Yaktı

  Kendini Valiliğin Önünde Benzinle

  ‘un mahallesinde ikamet eden isimli vatandaş 5 yıldır kendine bağlanmış olan engelli maaşını alamadığı ve borcunun olduğu gerekçesiyle valilik önünde . Ali Özbay‘ın ikinci kendini yakma girişi olan olay üzerine benzin dökerek ateşe vermesi ile gerçekleşti. Özbay elbiselerinin ateş alması ile kendini yere atarak söndürmeyi denese de başarılı olamadı ve çevredeki vatandaşlar imdadına yetişerek ateşi söndürdü.

  Bir kısmı yanmış olan Özbay yerde yatarak sağlık ekibini beklerken olayı duyan kendini yakan vatandaşın yanına gelerek Özbay‘ın kendini yakma sebebini sordu. Özbay vali Kamçı‘ya 5 yıl önce engelli maaşının bağlandığını ama sadece 1 aydır aldığını ve bu aldığı paranın ancak borcunun bir kısmını ödeyebildiğini, 2 bin TL borcu olduğunu belirtti. Vali Kamçı vatandaşa kendini bir daha yakmama şartıyla borçlarının tamamının valilik tarafından ödeneceğini, aylık 300 TL kira yardımı yapılacağını söyleyerek vatandaştan söz istedi.

  Özbay yardımların yapılmasının sözü ile bir daha kendini yakmayacağı sözünü verdi ve ambulans ile ne kaldırıldı.

  Bu olayın Özbay‘ın ilk kendini yakma girişimi olmadığı öğrenildi.  Özbay 29 Ocakta Yeşilyurt Kaymakamlığı önünde kendini yakma girişiminde bulunmuş.

  Haber: / / / / / / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?