Kendilerini Polis Olarak Tanıttılar. Yakalandılar.

Malatya’da Kendini Polis Olarak Tanıtan ve Bir Vatandaştan Para İsteyen Dolandırıcılar, Asayiş Şube Ekiplerinin Operasyonuyla Yakalandılar. Yapılan Açıklamada Olay; “28/10/2014 tarihinde Malatya...

Kendilerini Polis Olarak Tanıttılar. Yakalandılar.

  Malatya’da Kendini Polis Olarak Tanıtan ve Bir Vatandaştan Para İsteyen Dolandırıcılar, Asayiş Şube Ekiplerinin Operasyonuyla Yakalandılar.

  Yapılan Açıklamada Olay; “28/10/2014 tarihinde Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliğine müracaat eden müşteki H.K. 24.10.2014 tarihinde kendisini telefon ile arayıp polis olarak tanıtan ve hesaplarının terör örgütünce ele geçirildiği, bu hesaplardan terör örgütüne finans sağlandığı ve şahısları yakalama amacıyla operasyon yapılacağını, operasyon kapsamında kendisine verilen bir hesaba para yatırması gerektiği şeklinde korkutarak kandırması sonucu verilen hesaba 11.500 TL para yatırdığını ve 28.10.2014 tarihinde dolandırıldığını anladığını beyan etmiştir. Denildi.

  Yapılan araştırmalar sonucu müştekinin para yatırmış olduğu hesabın şüpheli İ.T. isimli şahsa ait olduğu tespit edilmiştir. Şüpheli İ.T. 24.10.2014 tarihinde Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ile Şanlıurfa İli Akçakale İlçe Emniyet Müdürlüğünün eşzamanlı ortak çalışması ile Akçakale’de yakalanarak hakkında gerekli adli işlem yapılmıştır. İfadelerine Yer Verildi.

  Müşteki H.K. kendisini aynı kişilerin tekrar aradığını ve operasyonun devam ettiğini, verecekleri yeni bir hesap numarasına tekrar para yatırması gerektiği şeklinde talimatlar verdiğini Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği görevlilerine söylemesi üzerine görevlilerimizce şüpheli şahısların yakalanabilmesi amacıyla yapılan çalışmada verilen hesabın Şanlıurfa İli Akçakale İlçesinden şüpheli M.Y. adına açıldığı ve Şanlıurfa İli Harran İlçesinden işlem yapıldığı tespit edilmiş, belirtilen İlçe Emniyet Müdürlükleri ile irtibata geçilerek eşzamanlı operasyon yapılmış ve Harran İlçesinde şüpheli M.Y. isimli şahsa ait kart ile işlem yapan şüpheli İ.G. isimli şahıs yakalanmıştır. Şüpheli İ.G. isimli şahsın yapılan üst aramasında beş ayrı şahıs adına düzenlenmiş kartlar elde edilmiş, mezkûr kartlar ile ilgili yapılan araştırmada 11.09.2014 tarihinden bugüne kadar Antalya, Kırklareli, Çankırı, Diyarbakır, Mersin, Denizli, Kırşehir ve Bursa illerinden aynı yöntemle toplam 14 kişinin 110.000 TL dolandırıldığı tespit edilmiştir. Denildi.

  Haber: / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?