Kayısı Üreticilerine Hayal Kırıklığı Destek

7 Haziran genel seçimleri öncesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Malatya’da yapmış olduğu mitingte vermiş olduğu vaadi dönüm başı 41 TL 30 Kuruş gibi...

Kayısı Üreticilerine Hayal Kırıklığı Destek

  7 Haziran genel seçimleri öncesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Malatya’da yapmış olduğu mitingte vermiş olduğu vaadi dönüm başı 41 TL 30 Kuruş gibi bir miktarla gerçekleştirmesi hayal kırıklığına neden oldu.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun genel seçim öncesi Malatya mitinginde vermiş olduğu destek sözünü dönüm başı 41 TL 30 Kuruş gibi düşük bir miktarla karşılaması üreticilerini hayal kırıklığına uğrattı. Halbuki 6 yıl önce verilmiş olan destekte dönüm başı 150 TL gibi bir afet yardımı yapılmıştı. Fakat geçen sene gerçekleşen donda seçim dönemi olmadığından dolayı yardım yapılmamıştı.

  Battalgazi Ziraat Odası Başkanının yapmış olduğunu açıklamada verilen miktarın sadakadan hiç bir farkının olmadığı 5 yıl önce 150 TL verilirken bu yıl 40 TL gibi bir miktarın verilmesinin üreticileri hayal kırıklığına uğrattığını belirtti.

  Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı yapmış olduğu açıklamada ise verilen miktarın beklenenden çok düşük olduğunu, 100-150 TL civarı bir yardım beklenildiğini belirtti. Açıklamasında ödenen miktarın ilaç parasına ancak yeteceği, verilen miktarın kimseyi memnun etmediğini belirtti.

  Haber: / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. HÜSEYİN ÜNLÜ dedi ki:

   mustafa şahin bey herşeyi devletten beklemeyin diyorsa seçimden önce deseydi bu lafı elini öpeydim şimdi söylüyorsa cevabı seçimde çiftçiden bekleme oyu olacak 250 mişmişde çok müracat olmuş bölünmüş bebek kandır sen kim kime muhtaç görüşeceğiz