Kar Yağışından Kapanan Yolları Açılıyor

Çarşamba Günü Etkisini Gösteren Kar Yağışı Malatya ve Bazı İlçelerinde Yolların Kapanmasına Neden Olurken, Bir Yandan’da Malatya Büyükşehir Belediyesine Bağlı Ekipler Yolların...

Kar Yağışından Kapanan Yolları Açılıyor

  Çarşamba Günü Etkisini Gösteren Yağışı ve Bazı İlçelerinde Yolların Kapanmasına Neden Olurken, Bir Yandan’da Belediyesine Bağlı Ekipler Yolların Yeniden Trafiğe Açılması İçin Çalışmalarını Sürdürüyor.

  Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Açıklamada; “Büyükşehir Belediyesi Karla Mücadele ekipleri tarafından kar yağışı nedeniyle kapanan 41 mahalleden 33’ünün yolu ulaşıma açılırken, 28 Kasım Cuma gününe kadar kapanan tüm yolların açılmasının hedeflendiği” Belirtildi.

  248 Personel İle 112 Araç Aralıksız Çalışmalara Devam Ediyor
  Malatya genelinde bazı ilçe ve kırsal mahallelerde 26 Kasım Çarşamba günü akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı sonrası 41 mahallenin yolu ulaşıma kapandı.

  Kar yağışı ile birlikte, çalışmalara başlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından kapanan yolların büyük bir bölümü 27 Kasım Perşembe günü ulaşıma açılırken, kalan köy yollarının açılması için de çalışmalar aralıksız sürüyor.

  Büyükşehir Belediyesi Yol ve Alt yapı Koordinasyon Daire Başkanlığı bünyesinde şube müdürlüğü tarafından Malatya genelinde sürdürülen çalışmalara 248 personel ile 112 araç katılıyor.

  33 Mahallenin Yolu Açıldı
  Verilen bilgilere göre, 26 Kasım Çarşamba günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışının ardından, Malatya genelinde kapanan 41 mahallede Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından geceli gündüzlü yapılan çalışmalar neticesinde, 27 Kasım Perşembe günü 33 mahallenin yolu ulaşıma açıldı.

  Cuma Günü Tüm Yollar Açılmış Olacak
  Büyükşehir Belediyesi tarafından yoğun kar yağışının etkili olduğu Akçadağ’a bağlı Harunuşağı, Çevirme, Dutlu, Ortaköy, Keller, Hançerli, Kozalak Mahalleleri ile Hekimhan’a bağlı Kurşunlu Mahallelerinde kar temizleme ve yol açma çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdürüldüğü, 28 Kasım Cuma günü bu köy yollarının da ulaşıma açılmasının hedeflendiği bildirildi.

  Haber: / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?