Kale Pütürge Yolunda 32 Km’lik Yol Çalışması

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kale’yi Pütürge’ye bağlayan 32 km. mesafede yol açma, genişletme ve asfalt çalışması yapıyor. Mahalleye dönüşen köy ve mezralarda hizmet...

Kale Pütürge Yolunda 32 Km’lik Yol Çalışması

  Malatya Belediyesi ’yi ’ye bağlayan 32 km. mesafede yol açma, genişletme ve asfalt çalışması yapıyor.

  Mahalleye dönüşen köy ve mezralarda hizmet akışının daha hızlı ve verimli hale getirmek için ilk olarak yol çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında Kubbe Dağında yaşanan yol kapanmalarına karşın, Pütürge’nin Malatya’ya ulaşımı noktasında ikinci alternatif olan grup yolundaki çalışmaların bitmesiyle bölgede ulaşım daha da kolaylaşacak.

  9 km’lik bölüm asfaltlandı
  32 km. uzunluğundaki yolun 9 km.lik kısmında asfaltlama çalışmasını tamamlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi, kalan kısımların asfaltlama çalışmalarını ise sürdürüyor. Gülenköy, Karaağaç, Yenidamlar, Akuşağı, Uyanık, Akça, Uzunhüseyin, Karahüseyin mahalllerininde en önemli ulaşım aksı olan söz konusu yoldaki çalışmalar mahalle sakinlerini de memnun ediyor.

  Yol içerisinde görüşü kısıtlayan viraj bölümlerini genişleten, rampaları düşüren Büyükşehir Belediyesi, dere ve dağdan gelebilecek sulara karşı betonarme büz dolguları da yapıyor.

  Grup yolunun bulunduğu bölge kış aylarında bölgesine göre daha az yağış düşüyor. Bu nedenle 32 km’lik bu yol, kış aylarında Pütürge ve Doğanyol ilçelerine ulaşımda önemli bir alternatif olacak.

  yol-calismasi-1 yol-calismasi-2

  Haber: / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?