Kaçırılan Çin’liler İçin Operasyon Başlatıldı

Şırnak‘ın Silopi ilçesinde bulunan termik santraline bölücü terör örgütü pkk tarafından roketatarlı ve uzun namlulu silahlar ile saldırı düzenlendi. Saldırı sonrası 3...

Kaçırılan Çin’liler İçin Operasyon Başlatıldı

  Şırnak‘ın Silopi ilçesinde bulunan termik santraline bölücü terör örgütü tarafından roketatarlı ve uzun namlulu silahlar ile saldırı düzenlendi. Saldırı sonrası 3 Çinli işçi için kaçırıldı.

  Kaçırılan 3 Çinli İşçinin Bulunması İçin Türk Silahlı Kuvvetleri Bölgede Geniş Çaplı Operasyonlar Başlattığını Açıkladı. Şırnak’ın Silopi İlçesine Bağlı Gürümlü Beldesi Yakınlarında Bulunan Termik Santralde 400 Çinli İşcinin Çalıştığı, Yapılan Saldırı Sonrası Bir Güvenlik Görevlisinin Yaralandığını ve 3 Çinli İşcinin’de Kaçırıldığı Açıklanmıştı.

  TSK Kaçırılan Çinli İşciler İçin Operasyon Başlattığını Açıkladı

  “Bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, Şırnak/Silopi Görümlü beldesinde bulunan özel bir termik santraline roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan silahlı saldırı olayı esnasında, anılan santralde çalışan Çin uyruklu üç şahıs kaçırılmıştır. Şırnak İl Jandarma Komutanlığı’nca 25 Ağustos 2014 günü, olay yerinde yapılan incelemede, patlamamış bir adet roketatar mühimmatı bulunmuştur. Mühimmat Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile bulunduğu yerde imha edilmiştir” denildi.
  kaynak

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. hakan yılmaz dedi ki:

   Her gün biri kaçırıyor yakında kaçıranlar kaçırttıranlarda yok olucak..