Kaçakçılara Göz Açtırılmıyor

Malatya Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinin Yayınladığı Basın Bülteninde Malatya’da Kaçakçılara Göz Açtırılmadığı Her Alanda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla...

Kaçakçılara Göz Açtırılmıyor

  Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinin Yayınladığı Basın Bülteninde ’da Kaçakçılara Göz Açtırılmadığı Her Alanda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadelenin Titizlikle Devam Ettiği Yönünde Bilgiler Verildi.

  Emniyet Müdürlüğü Tarafından Yayınlanan Basın Bülteninde;
  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği görevlilerinin görev alanlarına giren çeşitli kaçakçılık suçlarıyla ilgili yapmış oldukları çalışmalar neticesinde;

  Madde 1: 01.05.2014 – 09.11.2014 tarihleri arasında Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği görevlilerince yapılan istihbarı çalışmalar ve alınan ihbarlar ile yapılan yol uygulamalarında Ticaretiyle ilgili 55 ayrı yakalama olayında 78 şahıs yakalanmış, bu şahıslardan 329.887 paket çeşitli markalarda , 31.168 paket sigara sarma kâğıdı, 80 adet puro ele geçirilmiştir.

  Madde 2: Akaryakıt Kaçakçılığının önlenmesine ve şüphelilerinin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda 20 ayrı akaryakıt kaçakçılığı olayında 27 şüpheli yakalanmış, yakalanan şüphelilerden toplam 12.113 litre kaçak akaryakıt ele geçirilmiştir. Ele geçirilen akaryakıtlardan yeteri kadar numune alındıktan sonra Milli Emlak Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmiştir.

  Madde 3: Cep Telefonu Kaçakçılığıyla mücadele kapsamında 28 ayrı cep telefonu kaçakçılığında 29 şüpheli yakalanmış, şüphelilerden çeşitli marka ve modellerde toplam 752 adet cep telefonu ele geçirilerek Malatya Gümrük Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

  Madde 4: Alkollü İçki Kaçakçılığıyla mücadele kapsamında 2 ayrı olayda 3 şüpheli şahıs yakalanmış, bu şahıslardan çeşitli markalarda 44 şişe alkollü içki ele geçirilmiştir.

  Madde 5: Tarihi Eser Kaçakçılığıyla mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda 5 şüpheli şahıstan 597 adet sahte altın sikke ele geçirilmiş, şahıslar hakkında 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet Suçundan yasal işlem yapılmıştır.​

  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Amirliği görevlilerimizce büromuzu ilgilendiren suçlara yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde;

  Madde 1: TCK-148/149 (Yağma ve Nitelikli Yağma) suçundan yapılan projeli çalışmada; toplam 7 şahsa işlem yapılmış, 5 şahıs tutuklanarak Malatya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiş şahıslardan toplamda, 2 adet uzun namlu silah fişeği (Kaleşnikof), 1 adet şarjörü, 3 adet av tüfeği fişeği, 5 adet çek ve senet ele geçirilmiştir.

  Madde 2: KOM Şube Müdürlüğümüz görevlilerince alınan ihbarlar, şikâyet dilekçeleri ve yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; toplam 20 şahsa işlem yapılmış ve bu şahıslardan toplamda, 11 adet tabanca, 13 adet tabanca şarjörü, 140 adet tabanca fişeği ele geçirilerek el konulmuştur.

  Haber: / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?