İzmirli Şehit Pilotun İsmi Sokağa Verildi

İzmirli Şehit Pilotun İsmi Sokağa Verildi

  İzmir’li Şehit Pilotun İsmi Sokağa Verildi

  Geçen ay Malatya‘da yaşanan kazada hayatını kaybeden 4 şehitten biri olan Üsteğmen Onur Özkaya‘nın adı Belediyesinin aldığı karar ile ailesinin yaşadığı sokağa verdi. İnönü mahallesi 6753 nolu sokakta ailesi ve sevdiklerinin katıldığı bir tören düzenlendi. Törene şehit pilotun babası Cengiz Özkaya, annesi Aynur Özkaya, tüm sevenleri,  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar katıldı. Düzenlenen törende Onur Özkaya’nın adı ve özgeçmişinin bulunduğu tabelalar çakıldı.

  Törende Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar şehit pilotunun isminin sonsuza kadar yaşatılmasını ve manevi görevlerini yapmak istediklerini belirtti.

  ’nın Öz geçmişi:

  Şehit pilot Üsteğmen Onur Özkaya İzmirli olup Ankara Altındağ’da doğdu. 2001 yılında başladığı Hava Harp Okulunu 2006 yılında tamamladı ve İzmir Çiğli Uçuş Okulunda 2006-2008 yılında eğitimini tamamladı. 2008 yılında göreve bağladığı Malatya 7. Hava Jet Üs Komutanlığında şehit olana kadar F4 pilotu olarak görev yaptı.

  Haber: / / / / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ