İzmir’de “Etek” Operasyonunda 7 Polis Gözaltına Alındı

Üç yıl önce İzmir‘de yaşanan bir öğretmenin üniversiteli genç kızın etek altından fotoğraflarını çektiği iddiasıyla  kapatılan dosya tekrar açıldı. Kapatılan dosyanın açılmasıyla...

İzmir’de “Etek” Operasyonunda 7 Polis Gözaltına Alındı

  Üç yıl önce ‘de yaşanan bir öğretmenin üniversiteli genç kızın etek altından fotoğraflarını çektiği iddiasıyla  kapatılan dosya tekrar açıldı. Kapatılan dosyanın açılmasıyla olayı işleyen öğretmen ve dosyadaki delilleri yok ettiği belirtilen dönemin Şube Müdürününde içinde bulunduğu 7 polis gözaltına alındı.

  2012 yılında İzmir metrosunda yaşanan olayda üniversiteli genç bir kızın etek altından uygunsuz görüntülerini çektiği iddia edilen dershane öğretmeni F.Ç. nin bilgisayarında bulunan yüzlerce delilleri sahte tutanak düzenleyerek o öğretmenin serbest kalmasını sağladığı iddia edilen İzmir eski Asayiş Şube Müdürü Özgür Duman’ın da içinde bulunduğu 7 polis emniyetçe gözaltına alındı.

  Şuan Tunceli Üniversitesinde öğretim görevlisi olan F.Ç. de Tunceli emniyet tarafından gözaltına alındı.

  2012 yılında İzmir’de bir dershanede kimya öğretmeni olan F.Ç araba anahtarı şeklindeki gizli kamera ile üniversite öğrencisi olan M.Ş.U. nun etek altı görüntülerini çekti. M.Ş.U. nun olayı fark etmeyip başka bir öğrencinin durumu fark etmesi üzerine olaya müdahale etti. Kavga sonucu F.Ç. İzmir Asayiş Şube tarafından gözaltına alındı.

  Gözaltı sonrası iddialara göre emniyete hatırlı kişiler tarafından onlarca telefon yağdı ve bunlar sonrası bilgisayar ve telefonda bulunan deliller yok oldu ve tutanaklar değişti. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına çıkartılan F.Ç. serbest bırakıldı ve olayda mağdur olan üniversite öğrencisi M.Ş.U. nun görüntüleri bulunamadı.

  Yaşanan olaydan 3 yıl sonra yani geçtiğimiz günlerde 3 polis olayın gerçek şekli ve olayda yaşananları itiraf ettiler. Bu itiraf sonrası olaya şahit olan gencin ifadesi tekrar alındı.

  Olay sonucunda İzmir Cumhuriyet Başsavcısının talimatı ile  İzmir Asayiş Şube Müdürü Özgür Duman (şu anda İzmir Emniyet Müdürlüğü Ulaştırma Şube Müdürü), emniyet amiri Nazmi M. , komiser Salih C. Y. ile birlikte 4 polis memuru  ve  F.Ç. isimli şahıs tutuklanarak evinde arama sonucu bulanan bilgisayarların yedeği alındı.

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?