iPhone 6 İle Gelen Yenilikler

iPhone 6 İle Gelen Yenilikler 2014 Eylül Ayında Görücüye Çıkacak Olan Yeni Nesil Cep Telefonu iphone 6 Merakla Bekleniyor. Henüz Kullanıcılarıyla Tanışmayan...

iPhone 6 İle Gelen Yenilikler

  İle Gelen Yenilikler

  2014 Eylül Ayında Görücüye Çıkacak Olan Yeni Nesil Cep Telefonu 6 Merakla Bekleniyor. Henüz Kullanıcılarıyla Tanışmayan Tamamen Kullanıcı Zevkleri Düşünülerek Dizayn Edilmiş ve Bu Yönde Bir Çok Yeni Özellik Eklenmiştir.Hepimizin Merakla Beklediği iphone 6’da neler olacak, Sorusunu Cevaplamaya Çalışalım.

  Ekran Boyutu ve Özellikleri
  Apple sonunda küçük ekran konusunda inadını kırarak iPhone 6’yı 4.7 ve 5.5 inç olmak üzere iki farklı ekran seçeneği ile sunacak. Ekran boyutları konusunda henüz kesin bir bilgi gelmese de rakipleri’nin ekran boyutundan dolayı tercih edildiğinide göz ardı etmeyecektir. Bu yıl sonuna kadar büyük ekranlı iPhone telefonları göreceğimizi tahmin ediyoruz. iPhone 6’nın Gorilla Glass’a oranla çok daha güçlü olan safir ekran ile geleceği söyleniyor. Apple’ın safir ekran kullanmasının iPhone 6’nın fiyatı etiklere olumsuz bir şekilde yansıyacağını düşünülüyor.

  Daha kullanışlı Touch ID
  ios 8 ile birlikte geliştiricilere açılan Toucj ID’nin donanımsal ve yazılımsal olarak yenileceği ve iPhone 5s kullanıcılarını memnun etmeyen bu özelliğin, daha kullanışlı ve güvenli bir halde sunulması bekleniyor.

  Daha Gelişmiş işlemci
  Apple’ın cift çekirdekli işlemciler ile devam edeceği, İşletim sisteminin stabilitesi iPhone’un çoklu çekirdeğe olan ihtiyacını minimuma indiriyor. Apple bu konuda kullanıcılarını şaşırtarak 4 çekirdekli işlemcilere geçiş yapabilir. Bunun için eylül ayını beklemek zorundayız.

  Ram Özellikleri
  Apple tıpkı işlemcilerde olduğu gibi 1 gm ram kullanımına devam edecek mi? ios 7 ile oldukça artan ve ciddi performans kaybına neden olan bu durumun yeni telefonlarda çözülmesi bekleniyor. Özellikle ios 8 ile ram yükünün daha da artacağını düşünürsek, Apple’dan bu konuda bir yenilik beklenmektedir.

  Rakipleri iki katı özelliklere sahip telefonlar üretirken Apple’ın bu konuda bir yenilik yapıp yapmayacağı tamamen muamma. Daha düşük özelliklerde daha hızlı cihazlar üretmeye devam edecekler mi? yoksa Eylül ayında daha üstün özellikle cihazlar görebilecek miyiz? Şuan net birşey söylemek mümkün değil tabiki.
  kaynak

  Haber: / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. Elif Tuğçe Altaş dedi ki:

   Ben aldım ve çok memnunun telefondan herkes gold olanı seviyor ama uzay grisi hem şık hemde daha iyi duruyor.

  2. Muradiye Koçarslan dedi ki:

   İphone her yeni ürün çıkardığı zaman o zamanki teknolojinin maksimum durumundan faydalanıyor. Şu anda bu özelliklerin üzerinde herhangi bir akıllı telefon bulunmuyor. Bunun gibi İP7’yi de muhteşem üstü özelliklerle beklemekteyiz

  3. ismail dedi ki:

   Sabirsizlikla bekliyorum cikmasini

  4. Mehmet Said dedi ki:

   Apple bu işi iyi biliyor ve her ürettiği telefonda çıtayı fazlasıyla yükseltiyor

  5. Ahmet dedi ki:

   Teknolojisi ve şık görünümü ile oldukça başarılı bir cihaz

  6. Adem dedi ki:

   iphone 6 çok konuşacak gibi apple gelişiyor

  7. sansmelegi dedi ki:

   Kesinlikle iphone5 grubundan sonra alınması gereken bir cihaz olacak, ilk çıktığında fiyatı biraz uçuk olabilir bir süre beklemek gerektiği kanısındayım.