İmar Konuları Görüşüldü

Battalgazi Belediye Meclisi, Aralık Ayı Olağan Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile...

İmar Konuları Görüşüldü

  Belediye Meclisi, Aralık Ayı Olağan Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

  Battalgazi Belediye Başkanı ’ın başkanlığında yapılan toplantıda, ağırlıklı olarak konuları görüşüldü.

  Toplantıda, Çamurlu Mahallesi 4107 ada 2 nolu parsel, Uçbağlar Mahallesi 2097 ada 1 nolu parsel ve Uçbağlar Mahallesi 3951 ada 3 nolu parselin İmar plan değişikliği İmar Komisyonu’nun görüşü doğrultusunda reddedildi.

  İmar Plan değişikliği ile ilgili diğer gündem maddeleri olan, Uçbağlar Mahallesi sınırları içinde bulunan 2133 ada 2 nolu parsel, Uçbağlar Mahallesi sınırları içinde bulunan 3918 Ada 1 nolu parsel, Niyazi Mahallesi sınırları içinde bulunan 170 Ada 28 nolu parsel, Niyazi Mahallesi sınırları içinde bulunan 165 Ada 9 nolu parsel, İzzetiye Mahallesi sınırları içinde bulunan 375 Ada 67 nolu parsel, Göztepe Mahallesi sınırları içinde bulunan ve mülkiyeti hâzineye ait olan 4507 Ada 1 nolu parsel ve Meydanbaşı Mahallesi sınırları içinde bulunan 4201 nolu parselin İmar Plan Değişikliği ise, İmar Komisyonu’na havale edildi.

  Müdürlüğü’nün talebi üzerine 2014 yılı bütçesi içerisinde ödenek fazlası olan harcama kalemlerinden 4.200.000 TL’nin, ödeneği yetersiz gelen harcama kalemlerine aktarılması ile ilgili gündem maddesi de oylanarak kabul edildi.

  Toplantıda ayrıca, İmar Komisyonu Üyeleri Nevzat Aslan, Hilal Acı, Metin Mandal, Aziz Görgeç ve Aykut Hız tarafından verilen “Bodrum katları otopark olarak planlanan alanlarda kot farkı ve benzeri nedenlerden dolayı bodrum katların farklı kullanılma ihtiyaçları proje aşamasında ortaya çıkmakta olup, bu tür sorunların giderilebilmesi için; “Bodrum katları otopark olarak kullanılma zorunluluğu getirilen parsellerde, yapı veya parsel bünyesinde gerekli otopark ihtiyacının karşılanması koşuluyla; bodrum katlar, otopark dışında plandaki yapılaşma hükümlerine uygun olarak kullanılabilir” ifadesinin plan notlarına eklenmesini talep ediyoruz” şeklindeki önerge ise, oylanarak gündeme alındı. Gündeme alınan önerge mecliste görüşülerek kabul edildi.

  Battalgazi Belediye Meclisi, Ocak Ayı Olağan Toplantısı’nı 07 Ocak 2105 Çarşamba günü saat 14.00 de Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirecek.

  Haber: / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?