İlksan Üyeliği İptal Ettirme Dilekçesi

İlksan Üyeliği İptal Ettirme Dilekçesi

İlksan Üyeliği İptal Dilekçesi

2016-2017 yılı toplu sözleşmesinde yer alan hüküm gereğince, İlksan üyeliğinden ayrılmak isteyen öğretmenler bugünden itibaren, Sandığa dilekçeyle müracaat ederek, üyeliklerini sonlandırabilecek.

Memurlar.net olarak Ekim ayında yayımladığımız kapsamlı bir dosyada, İlksan’ın malvarlığının, tüm borçlarını ödemeye yetmeyeceğini belirtmiştik.

Bu dosyadaki bazı tespitler şu şekildedir:

– İlksan Genel Müdürü her ne kadar 2012 yılında yaptığı açıklamada, sandığın malvarlığının borçlarını ödemeye yeteceğini ifade etmiş olsa da, bilançolara göre bu açıklamalar doğru değildir.

– Profesyonel olarak yönetilemeyen Sandık, bugün itibariyle banka faiz gelirinden başka önemli bir geliri olmayan bir tüzel kişilik hüvviyetindedir.

– Bir öğretmen aynı aidatı bir bireysel emeklilik şirketine vermiş olsaydı, neredeyse 3-4 kat daha fazla gelir elde edecektir.

– 2006 yılında 3 büyük öğretmen sendikası, sandığın tasfiyesi konusunda uzlaşmış ancak gerekli adımlar atılamadığı için sandığın zararı gittikçe artmıştır.

– İlksan Sandığına göre, 10 yılını tamamlamış olma ve olmama arasında önemli bir fark vardır. 10 yılını dolduranlara “emeklilik yardımı”, doldurmayanlara ise “Yasal Faizli Birikmiş Aidat” ödemesi yapılabilmektedir.

Sandıktan çıkmak isteyenlerin kullanabileceği örnek dilekçe için tıklayınız.

Okur YORUMLARI

Bu habere ilk yorumu siz yapmak istermisiniz? İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ