Hopa’da Can Pazarı ; 8 Ölü 2 Kayıp

Artvin’in HOPA ilçesinde sağanak yağışlardan dolayı oluşan SEL felaketinde 19:00 itibari ile 8 vatandaşımızın öldüğü , 2 vatandaşımızdan da haber alınamadığı bildirildi....

Hopa’da Can Pazarı ; 8 Ölü 2 Kayıp

  Artvin’in HOPA ilçesinde sağanak yağışlardan dolayı oluşan SEL felaketinde 19:00 itibari ile 8 vatandaşımızın öldüğü , 2 vatandaşımızdan da haber alınamadığı bildirildi.

  Artvin Valiliği bir çok köy ile iletişimlerinin kesildiklerini mevcut ölü ve yaralı sayısının artmasından korktuklarını belirtti.

  Şehir Merkezi dahil olmak üzere şehrin büyük bir bölüne elektrik verilemediği ,  evlerin oturulamaz hale geldiği bildirildi.

  ARTVİN Valiliği İlçe de OHAL durumu ilan etti.Şehir de görevli tüm personel Hopa’ya yönlendiriliyor.

  Valiliğin Yaptığı Açıklama:

  Son Afad ve yaşanan heyelanlarla birlikte Valiliğimizde kriz koordinasyon merkezi oluşturulmuştur.

  Tel: 0466 212 1009 ve 2121008

  Sahil sınırımızda Arhavi, Hopa ilçelerimiz, Kemalpaşa beldesi ve sarp sınırına kadar olan alanlar ile hopa-artvin arasında anayol güzergahını etkileyen yağmur ve diğer köylerimizde yer yer heyelanlar bulunmakta ve risk devam etmektedir…

  Hopa Cankurtaran arası koyuncular köyü mevkiinde çeşitli alanlarda heyelan oluşmuş ve anayol kapanmıştır.

  Ayrıca Borçka çıkış anayol güzergahı kapalıdır.

  İlgili birimler olan; Kaymakamlıklar , belediyeler ile afad, karayolları ve özel idare ekiplerimiz çalışma sahalarına intikal etmektedir.Karayolu ile ulaşım sağlanamayan alanlar için ilgili birimlerden helikopter ve arama kurtarma ekipleri  istenmiştir.

  Vatandaşlarımıza ve yola çıkacak yolcularımıza duyurulur.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?