HLH Hastası Azra Bebek İçin Uygun İlik Bulundu

Ailesiyle Malatya’da yaşayan HLH hastası Azra bebek için başlatılmış olan seferberlikte Azra bebeğe %100 uyan ilik bulundu. Uygun ilik Azra bebeğin babaannesinde...

HLH Hastası Azra Bebek İçin Uygun İlik Bulundu

  Ailesiyle Malatya’da yaşayan hastası için başlatılmış olan seferberlikte Azra bebeğe %100 uyan ilik bulundu. Uygun ilik Azra bebeğin babaannesinde bulundu.

  Büyük hastalıklarla mücadele eden Azra bebek için başlatılan seferberlik Malatya’dan başlayarak tüm Türkiye’ye yayıldı. Azra bebek için tüm Türkiye’de toplam 70 bin ilik bağışında bulunuldu. Başlatılan kampanyada Azra bebek için %100 uyumlu ilik bulunamadı. Fakat bağışlar sonucu 5 çocuk için uygun ilik bulundu. Yapılan bütün tetkikler sonucunda Azra bebek ile %100 uyumlu ilik 59 yaşındaki babaanneden bulundu. Uygun ilik Azra bebeğe 1 ay sonra nakledilecek.

  Sevindirici haberi Azra bebeğin babası sosyal medya hesabından duyurdu. Azra bebeğin babası Hakan Şanlı yapmış olduğu açıklamada beklenilen iliğin babaanneden bulunduğunu ve Azra bebek için umutların yeşerdiğini belirtirken iliğin 1 ay sonra Azra bebeğe nakledileceğini belirtti. Baba Şanlı yapmış olduğu açıklamada bu sürecin çok önemli olduğunu, iliğin tutmama gibi bir riskinin olduğunu, bunun için herkesin dualarını beklediğini belirtti. Baba Şanlı bugüne kadar herkesin Azra bebek için yardımcı olduğunu ve herkese teşekkür ettiklerini belirtirken bu zorlu süreçte herkesin dualarını eksik etmemesini istedi.

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?