Havuza Girin Ama Dikkatli Olun

Havaların ısınmasıyla beraber serinlemek amacıyla denize ve özellikle havuzlara girerken dikkat edilmeli.Genellikle kalabalığın ve temizliğin önem verilmediği havuzlar hastalıklara özellikle göz rahatsızlıklarına...

Havuza Girin Ama Dikkatli Olun

  Havaların ısınmasıyla beraber serinlemek amacıyla denize ve özellikle havuzlara girerken dikkat edilmeli.Genellikle kalabalığın ve temizliğin önem verilmediği havuzlar hastalıklara özellikle göz rahatsızlıklarına neden olabiliyor.Bundan korunmak için temizliğinden emin olunan havuzlar tercih edilmeli,deniz gözlüğü takılmalı veya sudan çıkınca hemen duş alınmalıdır.

  Havuz suyu ile bulaşan hastalıklar:

  1-Konjuktivit:Klor ile temizlenmiş sulardan bulaşan bakterilerin neden olduğu bir hastalıktır.Gözde kızarma,batma,yanma ve göz kapaklarında şişlik gibi belirtilerle kendini gösterir.Bu durumun fark edilmesi üzerin hemen doktora başvurulmalıdır.

  2-Allerjik reaksiyon durumları:Genellikle allerjik bünyeye sahip kişilerde klor nedeniyle oluşur.Bunun önüne geçmek için deniz gözlüğü kullanılmalıdır.

  3-Kornea iltlhabı:Klorlanmış havuz suyunda bulunan bakterilerin kornea tabakasına yerleşmesi sonucu oluşur.Gözün saydam tabakası beyazlar ve yanma,batma ile kendini gösterir.Görmede azalma hatta görme kaybına neden olur.

  Klorlanmış havuz suları yalnızca göz sağlını değil diğer sistemleri de olumsuz yönde etkiler.Alacağınız önlemlerle rahatça serinleyip deniz ve havuzun tadını çıkarabilirsiniz. 

  Haber:

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?