Hanımın Çiftliği Merkez Köy Oldu

Malatya merkeze 3 kilometre mesafede bulunun, Battalgazi belediyesine bağlı hanımın çiftliğinde oturan vatandaşlar, 2015 yılında hala alt yapı olmamasından dolayı dertli. Hanımın...

Hanımın Çiftliği Merkez Köy Oldu

  Malatya merkeze 3 kilometre mesafede bulunun, Battalgazi belediyesine bağlı hanımın çiftliğinde oturan vatandaşlar, 2015 yılında hala alt yapı olmamasından dolayı dertli.

  Hanımın Çiftliğinin Yolları 7 Yıldır, TOPRAK (stabilize yol) her seçim dönemin siyasilerin söz verip sonradan yapılmayan yollar Malatyalı vatandaşlara bir çileye dönüştü.

  halkı:

  Evde camı, kapıyı açamıyoruz, balkonlara elbise bile asamıyoruz.Yaşlılar astım hastası olduğu için nefes alıp vermekte zorlanıyorlar.

  hanimin-ciftligi-haberleri

  Kışın çocuklar çamurun içinde okula gidip geliyor.

  7 yıl önce yerleştikleri mahallelerinin ilgisiz ve bakımsız oluşundan yakınan sakinler devletin bir an önce sorunlarına el atmasını istediler.

  7 yıl önce yerleştikleri ve Hanımın Çiftliği adını verdikleri mahallenin Malatya‘nın olduğu kadar Türkiye’nin de en bahtsız mahalle olduğunu söyleyen sakinler, yerel idare başta olmak üzere kendilerine söz veren herkesi sözlerini yerine getirmeye davet ettiler.

  Kaynak: Turkhaberler.tv Malatya Temsilcisi Haluk Özçelik

  Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, makam odasından dışarı çıkıp arada sorunlara çözüm bulmalıdır.

  Haber: /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?