Hac Kura Sonuçları 2 Mart 2016 Hac Kurası Sorgulama Diyanet – Hanak Son Dakika

Hac Kura Sonuçları 2 Mart 2016 Hac Kurası Sorgulama Diyanet – Hanak Son Dakika

Hacca gitmek isteyen vatandaşlarımız ön kayıtlarını veya kayıt yenileme işlemlerini, 18-27 Ocak 2016 tarihleri arasında bağlı bulundukları il ya da ilçe Müftülüklerine ya da Diyanet İşleri Başkanlığımızın resmi web sayfasından elektronik ortamda yapmışlardı.

Kura Çekimleri 2 Mart’ta…

Ön kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin tamamlanmasının ardından hacca gidecek adaylarımız, 2 Mart 2016 Çarşamba günü Diyanet İşleri Başkanlığı konferans salonunda çekilecek hac kurasıyla belli olacak.
Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra Diyanet ve İl Müftüleri kura işlemleri için açıklama yaptı. Hacı adayları için oldukça önemli olan ve sık sık sorulan hac kuraları ne zaman çekilecek 2016 yılı içerisinde merak ediliyordu ve bu konuya açıklık getirildi. Hacca gitmeye hazırlanan adaylar hac kura sonuçları çekim işlemi yapılır yapılmaz kontrol edilebilecek. Çekiliş sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığı sorgulama için ayrı bir sayfa oluşturacak, vatandaşlar da böylece hac kura sorgulama yapılabilecek. Çekilişte çıkma olasılıklarını arttırmak isteyenler hac kurası için birden fazla başvuru yapabiliyor. Geçen yıl açıklanan başvuru tarihinden sonra herkes müftülüklere akın etmiş ve bunların üzerine bir de geçen yıl kura da adıp çıkıp Arabistan’ın uyguladığı kotadan dolayı gidemeyenler eklenmişti. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaptığı toplantı doğrultusunda hac fiyatları da kalınacak yer ve kişi sayısına göre belirlendiği söylendi. Otel odası, normal tip, mustakil odalar olarak kalınacak mekanlar fiyat bakımından değişiklik gösteriyor.Hac Sonuçları Sorgulamak İçin TıklaHac Kura Sonuçları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Okur YORUMLARI
  1. Muharrem Karagünlü diyor ki:

    Kura da ismi çıkan kişileri nereden bileceğiz?

YORUM YAZ